Patiënt daagt niet op voor afspraak bij tandarts: 720 euro boete

patient daagt niet op voor afspraak bij tandarts 720 euro boete

15/03/'10 Voor het eerst heeft een rechter een patiënt die twee tandartsafspraken op rij niet opdaagde, veroordeeld tot een schadevergoeding. Dat meldt de Artsenkrant.

De patiënt had afspraken vastgelegd voor langdurige gebitsbehandelingen van telkens vier uur, verspreid over vier dagen. Nadat hij twee keer niet was komen opdagen zonder te verwittigen, stelde de tandarts hem in gebreke en deed aanvankelijk een voorstel tot een minnelijke schikking van 90 euro per uur.

De patiënt verklaarde dat hij de afspraken compleet vergeten was. Als reden haalde hij zijn hond aan, die plots getroffen was door een vleesetende bacterie maar dat werd door de Antwerpse rechtbank van eerste aanleg niet aanvaard.

In de praktijk van de tandarts was geafficheerd dat patiënten die afspraken 24 uur vooraf vergaten te annuleren een compensatie moesten betalen. De rechter kon zich vinden in een schadevergoeding voor de eerste twee gemiste afspraken en veroordeelde de patiënt tot het betalen van 720 euro of 90 euro per uur.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 33/33

    Patrick Hebb DEURNE, 16 maart '10 om 20:58 Ongepast?

    Dat komt er dan van. Een aantal mensen denkt tegenwoordig dat een afspraak dient om vooral niét gerespecteerd te worden en vindt het dan ook maar normaal dat men opnieuw een afspraak kan maken. Aan alle klagers die 'schande' spreken : ze zouden héél wat anders piepen mochten ze zélf voor hun salaris moeten zorgen. Of nog een ander voorbeeld : nodig 's iemand uit voor een etentje die niet komt opdagen, en dat 4 keer doet; wat doe je met zo iemand ? Ze lijken allemaal te vergeten dat de betrokken klant 4 maal niet is komen opdagen !!! Alle tegenvoorbeelden geven eenmalige situaties weer. appelen met citroenen vergelijken, heet zoiets. Verstandige mensen zullen begripvol reageren op dit soort situaties; egoïsten en kortzichtigen, die zullen schande roepen.
    ID=610652 / GEBRUIKER=42081
  • 32/33

    Ronald De Houwer BORGERHOUT (ANTWERPEN), 16 maart '10 om 19:33 Ongepast?

    Dokter, specialist, hospitaal. Overal UUUUUUren wachten, ondanks afspraak. Mag patient ook vergoeding eisen?
    ID=610622 / GEBRUIKER=976982
  • 31/33

    baeten jean VORST (KEMPEN), 16 maart '10 om 18:29 Ongepast?

    persoonlijk vind ik dat het mes langs beide kanten moet snijden , natuurlijk moet je even verwittigen als je je afspraak niet kan nakomen ,door iets onverwachts ,maar waarom is het niet andersom dan ook een teken van respect? bij mijn weten spreken we hier over gewone mensen ,dokters ,tandartsen , moeten dan ook respect tonen als ze er niet kunnen zijn moeten ze ook even iets laten weten , natuurlijk ze inkomsten verlies door de vele patienten die niet opdagen ,maar wij toch ook als we een uur uitrekken om even naar de dokter te gaan op afspraak en bij het binnen komen zien dat er nog 7 mensen voor je zijn?? wij begrijpen dat maar zij ook? en op de tv die uitspraak hij vond zijn hond belangrijker dan zijn tanden?? aub zeg , i zou dat ook veeeel belangrijker vinden hoor
    ID=610594 / GEBRUIKER=976871
  • 30/33

    lucas jacobs BALEN, 16 maart '10 om 17:23 Ongepast?

    Het is crisis voor iedereen, blijkbaar ook in de medische wereld. Maar ze hebben blijkbaar nog wel de finaciele draagkracht om een patient ook nog voor een rechtbank te trekken en ondertussen lekker een vulling bij een andere nieuwe patient te realiseren. Die zegt dan" Dank uvoor de snelle interventie. .,Tandarts, vergeet uw deontologische plichten niet, helpen gaat voor op melken.
    ID=610557 / GEBRUIKER=876832
  • 29/33

    S P BORGERHOUT (ANTWERPEN), 16 maart '10 om 17:05 Ongepast?

    Als ik tandpijn krijg, dan boekt mijn tandarts mij 2 maanden verder. Elke tandarts zou een uur moeten voorzien om noodgevallen op te vangen. Maar nee, agenda overboekt en bandwerk leveren! Als er dan eens een patient niet afbelt, krijgen ze een boete? Wat een wansmakelijk idee!
    ID=610546 / GEBRUIKER=766375

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

kaakoperatie bart wellens is geslaagd
gillet tekent bij in anderlecht tot 2016
bart goor moet zich verantwoorden voor sportcomite

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Vakantie

wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app
romantisch weekend in oostende

Autonieuws

kia track ster concept
kart gratis mee met autokanaal be
nieuwe mercedes a klasse open en bloot gespot

Video's

  extern the voice ook succes in vs
  extern sneeuw verlamt belgische wegen
  extern brusselse wegen muurvast