Amper hinder spoorverkeer door langzaamaanacties

amper hinder spoorverkeer door langzaamaanacties

15/03/'10 Het spoorverkeer heeft maandagmorgen amper hinder ondervonden van de aangekondigde langzaamaanacties. Dat zegt infrastructuurbeheerder Infrabel. Maandag was er opnieuw een incident met het lichtsein in Buizingen.

Volgens de onafhankelijke spoorvakbond OVS worden de feiten geminimaliseerd. Vakbondsman Luc Pauwels zegt dat de treinbestuurders wel degelijk de acties volgen. "Toen ik vanmorgen vanuit Schellebelle naar Brussel vertrok, hadden alle treinen 5 tot 15 minuten vertraging", klinkt het.

Geen vertrouwen

De acties, waarbij de treinen 20 à 30 kilometer per uur langzamer rijden dan normaal, komen er nadat er afgelopen donderdag in Buizingen opnieuw een trein door het rode sein is gereden. Enkele weken geleden heeft een gelijkaardig incident achttien mensen het leven gekost.

De vakbond benadrukt dat de treinbestuurders geen vertrouwen meer hebben in de signalisaties. De langzaamaanacties zullen dan ook duren totdat er een oplossing gevonden is.

Sein opnieuw kapot

Voor de derde keer op één maand tijd was er een incident met het sein in Buizingen, vermoedelijk door een technische storing. De treinbestuurder merkte het probleem op en kon tijdig remmen. "De veiligheid van de reizigers was niet in gevaar", luidt het bij spoorweginfrastructuurbeheerder Infrabel.

Afgelopen weekend werd het seinsysteem nog onderzocht. Volgens Infrabel zou het lichtsein, wanneer het kapot is, automatisch op rood springen.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 7/7

    bart jacobs HEIST-OP-DEN-BERG, 16 maart '10 om 09:23 Ongepast?

    Da valt toch gewoon niet op dat ze langzamer rijden, das alle dagen zo! Ze zouden een snel-rijd-actie moeten houden & met een L-trein die normaal gezien overal stopt, laten doorrijden, whoeew, al die wachtende pendelaars opt perron gekloot omdat ze nen andere trein moeten nemen whahaha
    ID=610080 / GEBRUIKER=159162
  • 6/7

    Steven Van Ingelgem HERENT, 15 maart '10 om 20:08 Ongepast?

    5-15 minuten vertraging... Ik denk dat die mensen zelf nooit de trein pakken. Op bijna elk tijdstip van de dag zijn er minstens 2 à 3 treinen met die vertraging in Brussel. En dat is dan nog niet eens in de spits gerekend, daar staat het hele bord vol met vertragingen.
    ID=609941 / GEBRUIKER=340347
  • 5/7

    Ed Leviud TURNHOUT, 15 maart '10 om 17:51 Ongepast?

    Haha, de vakbonden vallen door de mand. "De hardwerkende Vlaming" bestaat blijkbaar niet bij het spoor.
    ID=609871 / GEBRUIKER=918558
  • 4/7

    VIK VDV LEUVEN, 15 maart '10 om 16:29 Ongepast?

    Zouden de Heren , Dames van de NMBS en alle hooggeplaatsten zich stilaan niet gaan verondschuldigen bij de treinbestuurder van het ongeval in Buizingen,de man zou wel eens gelijk kunnen hebben.
    ID=609817 / GEBRUIKER=916093
  • 3/7

    S W BERCHEM (ANTWERPEN), 15 maart '10 om 16:03 Ongepast?

    Inderdaad, vanmorgen geen vertragingen in Antwerpen-Berchem, en geen "uitzonderlijke" vertragingen in Brussel-Centraal. Erg dat we het zo al moeten stellen. Sinds de nieuwe dienstregeling van midden december 2009 is het elke dag zonder uitzondering zever. Je vraagt je dan af wie die dienstregeling in elkaar heeft geknutseld. Wellicht uitbesteed aan de peuteropvang van voor NMBS-personeel.
    ID=609798 / GEBRUIKER=345892

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

alibec kvm maakt opnieuw brokken
geen provinciaal voetbal dit weekend
voetbal blijft veilige sport aantal blessures neemt af

She

jan smit seks is een goede uitlaatklep
steeds meer jonge vrouwen kopen appartementen om alleen te wonen

Vakantie

wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app
niet te missen citytrips in 2012

Autonieuws

kart gratis mee met autokanaal be
nieuwe mercedes a klasse open en bloot gespot
lamborghini suv op komst

Video's

  extern medaille voor clint eastwood
  extern mokerslag voor personeel bekaert
  extern onzekerheid voor vele gezinnen