Eerst verkeersboete betalen, dan proces

eerst verkeersboete betalen dan proces

20/02/'10 Verkeersboetes zullen onmiddellijk moeten worden betaald, nog vooraleer je ze betwist bij de rechter. Dat zegt minister van Justitie Stefaan De Clerck (CD&V) in zijn nieuwe nota over de strafuitvoering.

Momenteel werkt het systeem andersom: de politie stelt je een boete voor en als je niet betaalt, moet het parket je voor de rechter brengen. Ondertussen betaal je gewoon niets. Pas na de uitspraak van de rechter moet je eventueel afdokken.

De Clerck wil dat systeem omkeren: je betaalt onmiddellijk na de verkeersovertreding en als je niet akkoord gaat, stap je zelf naar de rechter. Als die jou toch gelijk geeft, dan krijg je wel je geld terug. In Nederland is de regeling al zo en het systeem zou de rechtbanken heel wat minder werk geven.

De justitieminister wil verder voor ieder slachtoffer nog één digitaal dossier. De parketten zullen ook richtlijnen krijgen over welke straffen ze in welke zaken moeten eisen. En de procureur – en niet meer de strafuitvoeringsrechter – zal beslissen over de manier waarop celstraffen onder de drie jaar worden uitgevoerd.

Meer over deze nieuwe nota over de strafuitvoering vindt u op de expertensite van John De Wit.

JDW



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 30/30

    Chris Holemans GERAARDSBERGEN, 05 april '10 om 05:03 Ongepast?

    Weer heel wat idiote reacties hier. Beste mensen, hou u aan de verkeersreglemten en u zal geen boetes hoeven te betalen. Hou u niet aan de verkeersreglementen en neem dan uw verantwoordelijkehid op en betaal dan die boete. Wie niet horen wil moet maar voelen.
    ID=624105 / GEBRUIKER=213119
  • 29/30

    Johan Van Hoof LIER, 22 februari '10 om 15:58 Ongepast?

    h van deurne : Er is geen enkele garantie dat het PV terecht was. Er wordt volop geflaterd bij het plaatsen van verkeersborden, én bij het opstellen van de PVs. Agenten kennen de wegcode geregeld al even slecht als de doorsnee bestuurder. Tegenover vermeende verkeersovertreders is blijkbaar elke maatregel goed, die zijn blijkbaar schuldig tot ze zelf hun onschuld bewijzen.
    ID=595147 / GEBRUIKER=468942
  • 28/30

    W. N. ZICHEM, 21 februari '10 om 22:30 Ongepast?

    De omgekeerde wereld.Waar passen ze dat nog toe?Juist ja!
    ID=594747 / GEBRUIKER=485309
  • 27/30

    h van deurne DEURNE (ANTWERPEN), 21 februari '10 om 13:02 Ongepast?

    amaai, vind het systeem goed.....verkeersovertreding? gelijk dokken...ge moet hier ni zielig komen doen, dit is een stap in de goede richting.....wel elcetronische betalingen, anders krijgen we weer toestanden met boetes die verdwijnen :o) Goedkeuren dus die handel.
    ID=594543 / GEBRUIKER=356220
  • 26/30

    Nuyts François ANTWERPEN, 21 februari '10 om 10:59 Ongepast?

    Dit is een voorstel van een zwakzinnige , zo simpel is dit ! Is dit dan die vijf minuten politieke moed waarover Leterme het ooit eens heeft gehad. Dat ze eens eerst vijf minuten politieke moed voor écht belangrijke zaken tonen , maar daar zijn ze dan weer te bang voor natuurlijk. Zijn er nu nog mensen te vinden die dien hoop charlatans nog ernstig nemen ?
    ID=594481 / GEBRUIKER=466977

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

andy schleck niet gelukkig met overwinning tour
patrick lefevere waarom geen snellere beslissing
team contador bestuderen eerst de uitspraak van het tas

She

vier bekende vrouwen geven zich bloot voor ook getest op mensen
huldiging peter goossens in extremis afgeblazen na ongeval
actrice lotte pinoy zwanger op rode loper

Vakantie

elfstedentocht gekte bereikt ook hotels
romantiek all in en adults only in mexico
cruisetoerisme in belgie neemt steeds toe

Autonieuws

nissan invitation concept
twee vrouwen op drie krijgt stress van dit winterweer
kart gratis mee met autokanaal be

Video's

  extern welke doping nekte contador
  extern kasteelheer had grote schulden
  extern illegale fabriek stort in