Machinist negeerde jaar geleden sein

machinist negeerde jaar geleden seinlicht

19/02/'10 Een jaar geleden negeerde Robin Vanden Bemden een grondsein aan een treinwasinstallatie. De 31-jarige machinist, die maandag de trein van Quévrain naar Brussel bestuurde, werd een tijdlang geschorst en mocht enkel nog rijden onder begeleiding van een ervaren machinist.

De treinbestuurder werd voor het eerst ondervraagd en blijft ontkennen dat het sein op rood stond toen hij maandag tegen een andere trein botste. Na de aanrijding werd ervan uitgegaan dat Robin Vanden Bemden door het rood gereden was, maar dat spreekt de 31-jarige man dus tegen.

"Hij heeft zijn familie gesproken en hen verteld dat hij er zeker van was: het seinlicht stond wel degelijk op groen", liet een van zijn boezemvrienden eerder weten. Ook tegenover instructeurs van de NMBS zei hij: "In Buizingen kreeg ik eerst oranje en dan groen".

Het parket onderzoekt de zaak nog steeds. Bij de treinramp in Buizingen kwamen 18 mensen om het leven.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 5/5

    Betty Thijs CARNAC, 20 februari '10 om 11:45 Ongepast?

    Het moet en zal de machinist zijn die een fout gemaakt heeft he. En als ze die niet kunnen "pakken" dan is het Europa. Zolang we maar over hun laksheid zwijgen he NMBS waar is het beveiligings systeem en als het er dan al is waarom werkt het niet. Hier in Frankrijk en in Nederland werkt dat toch wel?
    ID=594151 / GEBRUIKER=340063
  • 4/5

    Jan Smeets AARSCHOT, 20 februari '10 om 10:26 Ongepast?

    Het is een schande dat men die machinist wil overladen met pek en veren. Kan men niet rustig in alle sereniteit het onderzoek afwachten? Ik heb de indruk dat de nmbs-top de aandacht wil afleiden naar de machinist en probeert om zelf heelhuids uit deze ravage te komen.
    ID=594094 / GEBRUIKER=443432
  • 3/5

    Betty Thijs CARNAC, 19 februari '10 om 22:41 Ongepast?

    Het moet en zal de treinbestuurder zijn die een fout begaan heeft he. Zolang we maar niet spreken van de gebrekkige late reactie van de regering om veiligheidsmaatregelen in te voeren zoals in Nederland of hier in Frankrijk waardoor de trein stilvalt na het negeren van een oranje of rood licht. Is het de treinbestuurder niet dan is het Europa maar zeker niet die lamzakken van een Belgische regering. Om u dood te lachen Hypocrieten!!!!!!!
    ID=593967 / GEBRUIKER=340063
  • 2/5

    Jacky B ANTWERPEN, 19 februari '10 om 20:48 Ongepast?

    OK, misschien reed de machinist door rood. Een menselijke, spijtige en begrijpelijke fout. Maar de enige schuldigen voor de treinramp zijn de NMBS-bonzen en verantwoordelijke politici die geen systeem installeerden dat een trein automatisch laat stoppen die door rood rijdt. In Nederland al algemeen ingevoerd in 1969 (!), in Frankrijk in de jaren negentig. Wat zijn we, een derdewereldland?
    ID=593933 / GEBRUIKER=353116
  • 1/5

    Eric Thomaes MALLE, 19 februari '10 om 19:59 Ongepast?

    Hopelijk heeft hij de moed om de waarheid te vertellen, anders zal zo'n leugen hem blijven achtervolgen
    ID=593915 / GEBRUIKER=918244

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

tsonga verlaat australian open
clijsters als underdog tegen wozniacki
stvv en voorzitter morrenne uit elkaar 2

She

de 4 pilaren voor geluk
rihanna toont sexy kant voor armani
video de allereerste kus ooit vastgelegd op film

Vakantie

verkoudheid op het vliegtuig loop je op door vuile knopjes
sneller inchecken voor je cruise
geen rustige vakantie door kate middleton

Autonieuws

vijfdeurs volkswagen up voorgesteld
staking bij automobilisten dringt zich op
rondborstig blondje kirt van plezier video

Video's

  extern vuilniswagen vliegt in brand
  extern zware brand in brusselse maritiemwijk
  extern demotte pleit voor federatie wallonie vlaanderen