Ophef over islambriefing aan Belgische soldaten

ophef over islambriefing aan belgische soldaten

05/02/'10 Er is ophef ontstaan na een briefing over de islam die aan Belgische militairen werd gegeven. Volgens Georges Dallemagne (CDH) zou Jacques Rifflet, een oud-hoogleraar Internationaal Recht, tijdens deze bijeenkomst enkele aanstootgevende en misplaatste opmerkingen hebben gemaakt. Dat schrijft de krant Le Soir.

Op 1 februari werden enkele Belgische soldaten die op het punt stonden om naar Afghanistan te vertrekken door Rifflet gebrieft over de islam. Hierin legde de man onder meer uit dat de profeet Mohammed vijf dochters had. "Voor een moslim betekent een dochter dat hij sperma van slechte kwaliteit heeft". De hoogleraar besloot: "Het zijn viriele mannen die jongens voortbrengen, en half viriele mannen die dochters krijgen".

Rifflet zei ook dat het krijgen van een dochter "een kleine ramp is" en dat dit verband houdt met het feit dat het meisje uitgehuwelijkt moet worden. "Er moet dus ook een bruidschat betaald worden".

"Aanstootgevend"

Dit bericht kwam via het persagentschap Parlemento.com terecht bij kamerlid Georges Dallemagne (CDH). De man wilde onmiddellijk de minister van Defensie interpelleren. Die bleek echter afwezig. Dallemagne noemt de uitspraken "aanstootgevend en misplaatst".



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 9/9

    alphonsus willems GEEL, 05 februari '10 om 14:31 Ongepast?

    Die po-co's worden gekker met de dag. Hoe zou dat komen? Kunnen ze nu al niet meer verdragen als iemand de waarheid zegt! Afgestompt misschien door Brusselse lucht, eten en drank.
    ID=584216 / GEBRUIKER=139221
  • 8/9

    Claus Stultitiae BORGERHOUT (ANTWERPEN), 05 februari '10 om 14:04 Ongepast?

    Dan moet de heer Georges Dallemagne (CDH), dan maar het nieuws omtrent dat Turks - Koerdisch meisje nalezen, levend begraven wegens de aangetaste familie-eer ( in de provincie Adiyaman / Turkije). Hiervoor zou hij in zijn pen moeten kruipen en toegeven dat deze briefing, to the point en correct was. Maar ja inderdaad, deze waarheid doet pijn en is niet " Poco" ......
    ID=584177 / GEBRUIKER=454669
  • 7/9

    jan zonder vrees ANTWERPEN, 05 februari '10 om 13:56 Ongepast?

    Jacques Rifflet heeft gelijk en Georges Dallemagne kan de waarheid moeilijk slikken
    ID=584161 / GEBRUIKER=95547
  • 6/9

    paul obus ANTWERPEN, 05 februari '10 om 13:37 Ongepast?

    waarheid kwetst paul antw.
    ID=584141 / GEBRUIKER=879651
  • 5/9

    yoke baeten HOBOKEN (ANTWERPEN), 05 februari '10 om 13:17 Ongepast?

    wel nu leggen ze islam eens uit to the point en het mag weer niet, ondanks dat het correct is, dus waar zijn we hier in belgië mee bezig, achtereen moeten we ook nog gesluierd lopen om tegemoet te komen aan de islamisering van ons landje. heren politici, scheiding van kerk en staat, vrijheid van meningsuiting en misschien respect voor mensen die een ander geloof hebben dan de islam is dat teveel gevraagd????
    ID=584085 / GEBRUIKER=351882

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

gent blijft overeind op leuvense ijspiste
naessens duwt westerlo in de put 2
naessens duwt westerlo in de put

She

meiden zijn bang van orale seks
miss limburg niet samen met thibaut courtois voor het geld
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern retie 18 graden koudste plek
  extern naast ellende ook ijspret
  extern preventief strooien of niet