Vogelbescherming dient klacht in tegen vogelschutter uit 'Man bijt hond' (video)

vogelbescherming dient klacht in tegen vogelschutter uit man bijt hond video

04/02/'10 Vogelbescherming Vlaanderen heeft bij het Agentschap voor Natuur en Bos en de lokale politie van Kortessem een klacht ingediend tegen de uitbater van het herenkapsalon Fausto in de Dorpsstraat. In ‘Man bijt hond’ demonstreerde de man dinsdagavond hoe hij vanuit zijn tuintje met een luchtkarabijn regelmatig op ‘kerkduiven’ en spreeuwen schiet.

"De 'beruchtste kapper uit de streek' haalde een trapladdertje uit een berghok, ging er op staan, legde doodleuk aan en nam vervolgens twee spreeuwen onder vuur die postgevat hadden op het kruis van de kerktoren", luidt het op de website van de Vogelbescherming. Beide vogels konden ontkomen.

"Spreeuwen zijn beschermde vogels. Het is dus verboden om ze opzettelijk te doden of te pogen dit te doen." Vogelbescherming Vlaanderen wijst ook met een beschuldigende vinger naar de redactie van 'Man bijt hond'. "Ook al flirten de verhalen in de rubriek 'Het dorp' vaak met uitlachtelevisie, het tonen van dergelijke, illegale praktijken in reportages zou vermeden moeten worden."

Vogelbescherming Vlaanderen zal zich burgerlijke partij stellen in de zaak.

"Niet doodschieten, enkel verjagen"

Fausto zelf ontkent trouwens dat hij effectief vogels doodschiet. "“Ik heb nog nooit op een vogel geschoten om hem te raken. Ik kweek roofvogels in mijn achtertuin. Elke nacht sta ik om half drie op om met mijn oehoe te gaan wandelen. Is dat iets wat een vogelhater zou doen?”

"Hij had ons op voorhand gezegd dat hij niet schoot om vogels te doden, maar om ze te verjagen", bevestigen ze bij Man Bijt Hond. "In het filmpje is ook niet te zien dat hij een vogel verwondt."

Beeld: VRT



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 17/17

    roy dean BRUGGE, 05 februari '10 om 10:22 Ongepast?

    Georges Van Royen ; komaan jong is dat ook al een geweer, vanaf die afstand kan je nog geen vlieg doodschieten!belachelijke jongens die van de vogel bescherming Vlaanderen, misschien eens een vereniging oprichten ter bescherming van de polietiemensen in Brussel tegen het gebruik van echte geweren!God met wat zijn we hier in dit land toch bezig!!
    ID=583856 / GEBRUIKER=875053
  • 16/17

    Georges Van Royen MEERBEKE, 04 februari '10 om 20:18 Ongepast?

    Enkel om te verjagen? Waarom mikt hij dan? En dan nog wel met een vizier? Toch om te raken!! Verjagen doe je met lawaai, niet met een geweer. Er mag niet schieten met een geweer in een dorp. Je moet 100m verwijderd zijn van het dichtsbijzijnde privé perceel. Al eens gedacht wat er met die afgevuurde kogels gebeurt? Ook als het lood.
    ID=583590 / GEBRUIKER=454221
  • 15/17

    alphonsus willems GEEL, 04 februari '10 om 18:43 Ongepast?

    Ik noem die duiven: ratten van de lucht! Alléén die stadslui zien daar iets romantisch in; ik vind ze daarentegen dieven en vervuilers.
    ID=583530 / GEBRUIKER=139221
  • 14/17

    Lieke Smidts BERCHEM (ANTWERPEN), 04 februari '10 om 18:41 Ongepast?

    Ze zouden al eerst eens mogen beginnen met in man bijt hond NIET te laten zien hoe ze een konijn villen of een kip de kop omwringen,dat vind ik luguberder en zeker omdat er rond dat uur nog kinderen kijken,ikzelf zie ook niet graag naar zo'n praktijken.
    ID=583528 / GEBRUIKER=288104
  • 13/17

    Wilfried De Keyser STABROEK, 04 februari '10 om 18:39 Ongepast?

    Hoe dom kan je zijn................... Ik twijfel er ook aan of een Oehoe in gevangenschap mag gehouden worden ?
    ID=583524 / GEBRUIKER=348288

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

cavendish reed wk met illegale helm
serena williams uitgeschakeld op australian open
westerlo laat standard niet scoren

She

heidi en klum gaan dan toch scheiden
walter van beirendonck doet het opnieuw met ontzettend veel lust
orval alsmaar slechter verkrijgbaar

Vakantie

natuur en kiwi s spotten in taranaki
geen rustige vakantie door kate middleton
romantische bestemmingen voor valentijnsdag

Autonieuws

wellicht geen audi a1 cabrio wel q1
belgische kmo restaureert unieke auto voor mercedes
mitsubishi komt met nieuweling

Video's

  extern dertiende lichaam geborgen
  extern autosalon lokt 7pct minder mensen
  extern autosalon met 2 gezichten