100 miljoen euro voor Vlaamse fietspaden

100 miljoen euro voor vlaamse fietspaden

29/01/'10 Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits (CD&V) wil een 'fietsteam' vormen van alle openbare diensten die bezig zijn met fietspaden. Een gezamenlijk budget van 100 miljoen euro moet de aanleg van nieuwe fietspaden vereenvoudigen en versnellen.

Sinds 2000 is er in Vlaanderen bijna 600 miljoen euro uigetrokken voor nieuwe fietspaden. Toch zou lang niet al het geld fietspaden hebben opgeleverd. In 2009 was nog voor 265 miljoen euro aan projecten niet gerealiseerd.

Volgens Crevits is dat voor een deel te weten aan onteigeningsproblemen. Zeven dossiers op tien zouden daar vertraging door oplopen.

Ook zorgen de slecht afgestemde regelgeving in Vlaanderen en het personeelstekort van de federale aankoopdienst voor heel wat vertraging.

Met het samenbrengen van verschillende openbare diensten in een 'fietsteam', met een budget van 100 miljoen euro, wil Crevits de problematiek rond de fietspaden onder handen nemen.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 7/7

    Charles Bolle HEMIKSEM, 29 januari '10 om 15:13 Ongepast?

    Afschaffen die fietspaden. Ze worden toch niet gebruikyt. Ik heb zopas in het donker zo een fietser tegen mijn linker deur gehad alhoewel er aan beide zijden van de baan een goed fietspad is en daarboven nog een parking. Resultaat; deur volledig vernield en een procedure om uit te maken wie er in fout was.
    ID=579291 / GEBRUIKER=288874
  • 6/7

    frank lucas WIJNEGEM, 29 januari '10 om 14:56 Ongepast?

    hoe komt dat ik daar geen steek van geloof... elk jaar dat het schooljaar begint kuizen ze de fietspaden en schrijven ze de gebreken op. awel bij mij voor de deur hebben ze dit nog nooit gedaan , en dit is een gewest weg , Krijgsbaan Wijngem en Autolei In Wommelgem.. deze heeft wel dringend aan een kuisbeurd. ook het wegdek daar .. gewoon schandalig hoe het daar gesteld sta;. Crevits mag haar werk wel eens komen doen hier in ANTWERPEN , of zal ik met haar eens rond gaan , dan zal ze haar ogen wel eens opentrekken en dan zal ze wel wakker zijn ..
    ID=579274 / GEBRUIKER=343754
  • 5/7

    Karel Degrote HOBOKEN (ANTWERPEN), 29 januari '10 om 12:48 Ongepast?

    Veel beloven en niks doen gelijk gewoonlijk en als ze er dan toch een leggen is gelijk met de bulten en putten ingebouwd.
    ID=579153 / GEBRUIKER=947536
  • 4/7

    Michel NietZoNaief BERCHEM (ANTWERPEN), 29 januari '10 om 12:46 Ongepast?

    en gaat men dat bedrag deze keer dan ook effectief gebruiken tot de verbetering en uitbreiding van het fietsnetwerk ? Ok ik begrijp sommige reacties hier deels, ook heel wat (!volwassen!) fietsers negeren de verkeersregels, ze fietsen waarschijnlijk zoals ze met de wagen rijden. MAAR als dagelijkse fietser begin ik mij hoe langer hoe meer als een derderangsfiguur te voelen, opgejaagd wild door de superegoistische autobestuurders. Zij die dit tegenspreken nodig ik uit op mijn dagelijkse ritjes van en naar het werk, op eigen verantwoordelijkheid met gevaar voor hun leven...gewoon schandalig wat je dagelijks te zien krijgt, onmenselijk !!!
    ID=579148 / GEBRUIKER=195915
  • 3/7

    Dave Broes MORTSEL, 29 januari '10 om 12:22 Ongepast?

    dat veel fietsers eens in de eerste plaats leren dat er ook voor hun een fietsreglement bestaat en dus niet door rood lichten te gaan rijden of zonder lichten en reflectoren , enz ... dit nog eens aangemoedigd door de fietsersbond die maar zegt dat elke fietser ongeacht wat altijd in zijn recht is. en hoe zit het met de belabberde staat van de auto rijwegen zelf. Is ronduit schandalig.
    ID=579127 / GEBRUIKER=338309

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

serena williams uitgeschakeld op australian open
kinesist clijsters enkelblessure valt goed mee
luca brecel maakt in peer eerste officiele 147 break

She

video de allereerste kus ooit vastgelegd op film
walter van beirendonck doet het opnieuw met ontzettend veel lust
orval alsmaar slechter verkrijgbaar

Vakantie

lichtspektakel in gent
natuur en kiwi s spotten in taranaki
romantische bestemmingen voor valentijnsdag

Autonieuws

staking bij automobilisten dringt zich op
rondborstig blondje kirt van plezier video
binnenkort geen babes meer op autosalon 2

Video's

  extern zware brand in brusselse maritiemwijk
  extern kader van een belg kapotgetrapt
  extern marianne vos ik ben beter dan ooit