Signalisatieborden Waalse flitspalen kosten 12.000 euro

signalisatieborden waalse flitspalen kosten 12 000 euro

23/01/'10 Er zullen drie borden verschijnen bij de radars die binnenkort langs de Waalse autosnelwegen geplaatst worden. Die moeten zorgen voor een "vernieuwende en agressieve signalisatie", meldt bevoegd Waals minister Benoît Lutgen.

De cdH-minister noemt "preventie" het ordewoord. Hij wil dat elke flitspaal wordt aangekondigd en zal daarvoor in de buurt van elke rader drie panelen van 3,5 op 2,5 meter plaatsen.

Het eerste bord zal op een kilometer van de radar geplaatst worden met de boodschap "Opgelet: risicozone" en het aantal ongevallen dat op die plaats werden genoteerd. Zeshonderd meter verder zal een tweede paneel de automobilist duidelijk maken dat hij een radarzone binnenrijdt. Het derde en laatste bord duidt het einde van de radarzone aan en vermeldt ook nog eens het aantal doden op de Waalse wegen.

In een eerste fase zullen deze panelen bij zeven radars geplaatst worden. De kosten daarvan worden op 12.000 euro geraamd. Minister Lutgen geeft toe dat dit veel geld is, maar dat is het volgens hem wel waard. "Het gaat om duurzame preventie. Een gedrukte preventiecampagne gaat een dag mee en kost ook veel. De borden staan er voor tien of vijftien jaar", aldus de politicus.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 3/3

    Claus Stultitiae BORGERHOUT (ANTWERPEN), 23 januari '10 om 12:03 Ongepast?

    voor de volledigheid : " Signalisatieborden Waalse flitspalen kosten 12.000 euro, uit vlaams belastingsgeld .."" om precies te zijn, voornamelijk afkomstig van diverse vlaamse verkeersovertredingen. De Walen zullen ons eens te meer eeuwig dankbaar zijn ,,,, huhu
    ID=574588 / GEBRUIKER=454669
  • 2/3

    alphonsus willems GEEL, 23 januari '10 om 11:26 Ongepast?

    Als ze dat op Vlaamse wegen en autosnelwegen moeten gaan toepassen, dan is de Vlaamse overheid failliet. Van Geel tot Kasterlee, iets van een vijf kilometer, staat er om en bij vijf flitspalen en er is sprake om er nog bij te zetten. Ik tel ook de flitsers aan de lichten mee.
    ID=574548 / GEBRUIKER=139221
  • 1/3

    Frans Wouters ANTWERPEN, 23 januari '10 om 11:18 Ongepast?

    En vermits de Walen ¨niet¨ kunnen lezen (zie akkoorden die niet worden nageleefd met steun van de Vlaamse regering), plaats men Voorbij de flitspaal, een agent met een gommetje ;-)
    ID=574534 / GEBRUIKER=338448

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

sergey bubka wil olympische winterspelen naar oekraine halen
tas beslist donderdag over dopingzaak jan ullrich
kim clijsters geen reekshoofd op roland garros

She

tess goossens houdt ermee op
antwerpse borsten krijgen hun verdiende walhalla
lesley ann poppe in playboy stijlvolle naaktfoto s geen porno

Vakantie

genieten in veelzijdig alentejo
belgen reizen best niet af naar male
sneeuwschoenwandelen tussen de bergen

Autonieuws

getest daelim 125 s3 is potige scooter
kan je een flitscamera misleiden
dodge babe heeft verrassing in petto video

Video's

  extern lesley ann poppe uit de kleren voor playboy
  extern energiefactuur loopt op
  extern bouwsector ligt stil