Nieuwe bevoegdheden voor bewakingsagenten

nieuwe bevoegdheden voor bewakingsagenten

26/11/'09 Bewakingsagenten krijgen weldra nieuwe bevoegdheden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Annemie Turtelboom (Open Vld) beslist.

Zo zullen bewakingsagenten in de toekomst onder meer instaan voor de begeleiding van uitzonderlijk vervoer. De politie, die de taak tot nu toe voor zich nam, kan zich zo meer concentreren op het eigenlijke werk. Wel wordt er een ruime overgangsperiode ingelast.

Verschillende veiligheidsfirma's worden ook ingeschakeld om de oproepen van brandalarmsystemen te beheren. Ook het beheren van geldautomaten op openbare plaatsen, wordt een van de kernopdrachten.

De bewakingsfirma's krijgen weldra ook een deontologische code en een kwaliteitslabel. "We moeten verder gaan dan het huidige systeem van vergunningen, met vooral minimumeisen voor de opleiding en het strafrechtelijk verleden van het bewakingspersoneel. We willen ook de kwaliteit van de dienstverlening opvolgen", aldus Turtelboom.



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Nieuwe bevoegdheden voor bewakingsagenten'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

olivier rochus mag melbourne verlaten favorieten gaan door
ex westerlospeler sterft na steekpartij in zuid afrika
valverde viert comeback met zege in koninginnenrit tour down under

She

zonlicht voorkomt mentale problemen
de g spot bestaat niet
ann lemmens kapot van verdriet

Vakantie

5 tips voor een regendagje uit aan de belgische kust
dit zijn de amerikaanse must sees van 2012
ongewone hippe en trendy sneeuwvakanties

Autonieuws

mitsubishi komt met nieuweling
audi r8 limousine video
mogelijk volgende week bod youngman op saab

Video's

  extern obama zingt al green
  extern philippe muyters blijft op post
  extern heb vertrouwen gekregen