Terugkeer Leterme naar Wetstraat 16 onvermijdelijk
20/11/'09
Na de euforie over de verkiezingen van Herman Van Rompuy tot eerste president van Europa daalt de nuchtere realiteit weer neer over de Wetstraat 16. Als Van Rompuy de deur achter zich dichttrekt, moet er een nieuwe premier klaar staan. Dat wordt ongetwijfeld Yves Leterme.
Hoewel CD&V-voorzitster Marianne Thyssen er wat schimmig over blijft doen, lijkt iedereen er van overtuigd dat Yves Leterme, de man van 800.000 stemmen bij de verkiezingen in juni 2007, incontournable is.
Lees ook: Van Rompuy en voorzitters meerderheidspartijen op audiëntie bij koning
Geen veto tegen Leterme
CD&V houdt vast aan het premierschap en minister van Buitenlandse Zaken Yves Leterme. Geen enkele andere regeringspartij lijkt daar grote bezwaren tegen te maken.
PS en de liberalen lieten inmiddels al weten dat er best in de komende dagen en weken die Van Rompuy nog resten enkele belangrijke knopen rond Brussel-Halle-Vilvoorde en de staatshervorming worden doorgehakt.
Zo wordt het werk van Leterme al iets vergemakkelijkt en kan hij het beleid dat onder Van Rompuy werd gevoerd gewoon voortzetten.
Michel op Buitenlandse Zaken?
Ook de MR stelt geen veto in tegen Leterme, maar als grootste politieke familie willen ze wel een compensatie. Die zou dan te vinden zijn in de huidige post van de ex-premier, Buitenlandse Zaken.
Die zou dan ingenomen worden door Staatssecretaris voor Ontwikkelingssamenwerking Charles Michel, waardoor de clan-Michel ook zijn buit binnenhaalt.
Comeback van Vervotte?
In de plek van Michel zou dan Inge Vervotte kunnen komen, die bijna een jaar na haar ontslag uit de regering in de marge van de Fortiszaak weer haar intrede kan maken.
De publieke opinie is toch niet onverdeeld gelukkig met de vermoedelijke terugkeer van Leterme, getuige deze Facebookgroep.