Vlaams Belang verder achteruit, Open Vld kruipt uit dal

vlaams belang boert verder achteruit

09/10/'09 CD&V is nog steeds de grootste partij van Vlaanderen. En terwijl Open Vld opnieuw terrein wint, boert Vlaams Belang verder en verder achteruit. Dat blijkt uit een gezamelijke peiling van De Standaard en VRT.

Vier maanden na de Vlaamse verkiezingen van 7 juni zijn er geen grote wijzigingen gebeurd in het politieke landschap.

Verliezers

Wel opmerkelijk is dat de achteruitgang van Vlaams Belang blijft aanhouden. Moesten er nu verkiezingen zijn dan zou de partij stranden op 12,8 procent (-2,6%).

Andere verliezer is sp.a, die een teleurstellende 15 procent behaalt. De peiling werd afgenomen in de periode van 21 september tot 6 oktober, net toen de interne verdeeldheid over Frank Vandenbroucke volop woedde bij de socialisten.

LDD ten slotte blijft ter plaatse trappelen met 8,1 procent, een lichte stijging ten opzichte van de laatste verkiezingen.

Winnaars

CD&V behoudt haar absolute leiderspositie met 24,4 procent en is daarmee meteen de enige partij die de kaap van 20 procent kan overschrijden. Open Vld kruipt een beetje uit het dal en wordt weer de tweede partij van Vlaanderen (16,7%).

Ook Groen! is in opmars. Ondanks de tegenvallende verkiezingsresultaten boekt de partij in de peiling 8,5 procent van de stemmen.

N-VA op haar beurt kan haar uitstekende resultaat van 7 juni bevestigen en boekt zelfs nog een lichte winst van 13,3 naar 13,5 procent.

Kris Peeters populairste

In het lijstje van populaire politici zwaait CD&V ook de plak. Maar liefst zes van de tien namen komt uit de christendemocratische partij. Vlaams minister-president Kris Peeters (CD&V) wordt de absolute numero uno en stoot Guy Verhofstadt van de troon.

Het Open Vld-boegbeeld moet tegenwoordig ook N-VA-voorzitter Bart De Wever laten voorgaan. Frank Vandenbroucke (sp.a) blijft ondanks zijn verdwijning uit de Vlaamse regering op de vijfde plaats staan. Sp.a-voorzitster Caroline Gennez moet het ontgelden en duikt van de 17e naar de 23e plaats.

1 (2) Kris Peeters (CD&V)
2 (3) Bart De Wever (N-VA)
3 (1) Guy Verhofstadt (Open Vld)
4 (6) Herman Van Rompuy (CD&V)
5 (5) Frank Vandenbroucke (sp.a)
6 (4) Yves Leterme (CD&V)
7 (11) Stefaan De Clerck (CD&V)
8 (9) Johan Vande Lanotte (sp.a)
9 (7) Inge Vervotte (CD&V)
10 (14) Jo Vandeurzen (CD&V)



Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 20/20

    anne-marie dewachter BERCHEM, 22 oktober '09 om 11:36 Ongepast?

    Ik zou zeggen 'joepie' het gezonde verstand van de Antwerpenaar neemt weer de overhand? Maar dan ben ik wel een onnozele linkse trienw arshcijnlijk. Wat ik echt niét ben.
    ID=511918 / GEBRUIKER=312283
  • 19/20

    eddy china FENGXING, 12 oktober '09 om 03:14 Ongepast?

    zo zie je weer ,hoe dom ons volk is ,en later weer bleiten wat die idioten in brussel weer uitvreten ,ben zeker geen kiezer voor vlaams belang ,maar die andere partijen zijn alleen maar uit om hun zakken te vullen en het volk te bedriegen met leugens ,het wordt tijd voor een nieuw belgie voor het te laat is ,
    ID=505104 / GEBRUIKER=870140
  • 18/20

    Hans Oetzmann WESTERLO, 11 oktober '09 om 10:21 Ongepast?

    Eindelijk dan toch eens goed nieuws.
    ID=504715 / GEBRUIKER=208674
  • 17/20

    jan zonder vrees ANTWERPEN, 10 oktober '09 om 15:43 Ongepast?

    d,s toch normaal met z,n gezamelijke peiling, die de standaard en VRT enkel en alleen maar heeft samen gesteld met CD&V, N-VA, Open Vld en SP.A leden
    ID=504378 / GEBRUIKER=95547
  • 16/20

    Francis Vancauwenbergh WEERDE, 10 oktober '09 om 15:10 Ongepast?

    Open VLD kruipt uit het dal? Wie noemt dit een dal? Ik noem dit een bodemloze put die ze zelf gegraven hebben en met de bereidwillige medewerking van de echte Belgen zal die weer eens gedempt worden tot Open VLD weer aan de macht komt en zijn spade bovenhaalt. Maar tegen die tijd heten ze misschien weer anders. Kazakkendraaiers zijn het en verkopers van het vaderland.
    ID=504357 / GEBRUIKER=295794

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

bekele is europese atleet van de maand december
antwerp haalt 23 jarige est binnen
oud heverlee leuven haalt ibrahim salou terug naar belgie

She

zonlicht voorkomt mentale problemen
de g spot bestaat niet
ann lemmens kapot van verdriet

Vakantie

dit zijn de amerikaanse must sees van 2012
ongewone hippe en trendy sneeuwvakanties
de raarste hoteljobs surfleraar voor honden en duckmaster

Autonieuws

mini baker street en mini bayswater
facelift rolls royce phantom coupe gespot
grapje auto doormidden gehakt video

Video's

  extern sundance filmfestival opent
  extern mislukt experiment 101 zieken
  extern film over leven van ms patient