Zestigtal actievoerders tegen hoofddoekenverbod Atheneum

veertigtal actievoerders tegen hoofddoekenverbod atheneum 2

01/09/'09 Aan het Koninklijk Atheneum aan de Franklin Rooseveltplaats hebben een zestigtal mensen actie gevoerd tegen het hoofddoekenverbod. Ook aan het atheneum van Hoboken (foto) werd betoogd. Het fel gecontesteerde verbod gaat vanaf de eerste schooldag in.

Eind vorig schooljaar, na de examens, kondigde de schooldirectie aan dat leerlingen vanaf het schooljaar 2009-2010 geen hoofddoek meer mochten dragen binnen de schoolmuren.

Dat lokte heel wat boze reacties uit, vooral vanuit de moslimwereld. Er werd aan het einde van het schooljaar betoogd, en ook na de zomervakantie werden acties aangekondigd.

Vergieten

En zo geschiede. Een zestigtal mensen, naast jonge moslima's ook moeders, oud-leerlingen en feministen, protesteerden dinsdagochtend aan de schoolpoorten op initiatief van het actiecomité BOEH! (Baas Over Eigen Hoofd), een actieplatform dat bestaat uit verenigingen van feministen die tegen discriminatie strijden.

Sommigen droegen de meest uiteenlopende dingen op hun hoofd, gaande van vergieten over konijnenpoten tot slangen. Op die manier zetten ze op een ludieke wijze hun slogan kracht bij.

Twaalf studenten schreven zich uit

Er werd aanvankelijk gevreesd voor een grote uitloop van moslima's na het bekendmaken van het hoofddoekenverbod, maar uiteindelijk schreven zich maar twaalf leerlingen uit. Er waren ook niet minder nieuwe inschrijvingen dan andere jaren.



Galerij

Bekijk alle artikels binnen binnenland

ReactiesWat vind jij?

  • 19/19

    Lucca Torione HERENTALS, 02 september '09 om 12:36 Ongepast?

    Ik ben diep teleurgesteld in de feministen. Hoofddoek = onderdrukking van de vrouw.
    ID=468027 / GEBRUIKER=341732
  • 18/19

    Hans Oetzmann WESTERLO, 02 september '09 om 09:50 Ongepast?

    Ik heb alle begrip voor deze meisjes , maar zit toch nog met een paar vragen. In Turkye heeft Ata Turk zelf de hoofddoek afgeschaft en ziet men vrijwel geen van deze meer dragen. Waarom dan hier wel ? Indien deze meisjes, op aandrang van de mislimgemeenschap wel een hoofddoek dienen te dragen, waarom wordt Belgie, het gastland, dan vrijwel verplicht ons geloofssymbool, namelijk het kruisbeeld, te verwijderen? En dit heeft absoluut niets met racisme te maken. Ik ben zelf een hevige tegenstander van racisme en zal me ten allen tijde ertegen verzetten.. Maar twee maten en twee gewichten, waar Belgie dan nog voor zwicht, is een stap te ver.
    ID=467615 / GEBRUIKER=208674
  • 17/19

    mark van malderen DEURNE (ANTWERPEN), 02 september '09 om 06:49 Ongepast?

    Hoofddoek met mickey mouse-oortjes...bron van inspiratie voor walter van beirendonck misschien?
    ID=467400 / GEBRUIKER=346522
  • 16/19

    Georges Daverveldt CAGAYAN DE ORO, 02 september '09 om 05:56 Ongepast?

    En hoeveel van die 60 zijn effectief studente aan het Atheneum Twee, drie??
    ID=467393 / GEBRUIKER=338275
  • 15/19

    Luc Van der Schoepen BRASSCHAAT, 01 september '09 om 21:26 Ongepast?

    Dus feministen steunen moslima's die uit onderdanigheid aan hun geloof de ongelijkheid tussen man en vrouw acsentueren door het dragen van een hyab. Progressieven ja, maar feministen? NO way! Geen enkel geloof of gewaad mag de gelijkheid tussen man en vrouw overschaduwen.
    ID=467271 / GEBRUIKER=341733

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

kouyate als suarez gouden schoen niet wint maak ik me van kant
olivier rochus door naar kwartfinales auckland
kim clijsters blaast training af in melbourne

She

vriendin jean pierre van rossem wat moet je met zo n dikke vent
preutse katie holmes naakt voor juwelenshoot
brigitta callens ik probeer niet alle kamasutrastandjes uit

Vakantie

2012 wordt wijnjaar in duitsland
spanje is weer populair bij vakantiegangers
s werelds populairste attractie is winkelcentrum

Autonieuws

de heetste babes op het autosalon fotoalbum
getest volvo v60 plug in hybrid
ford ecosport is nieuwe compacte suv

Video's

  extern seingevers berchem staken
  extern staking als oproep tot overleg
  extern pas dit najaar verlichting e19