Winkels E5 toe door uitvaart medestichtster
30/05/'12
Binnenland
Bij e5 mode is vandaag iedereen in rouw. Omdat medestichtster Griet Talpe (61) wordt begraven, blijven de 70 winkels dicht, zodat de 485 personeelsleden naar haar uitvaart kunnen.
Ongezien voor zo'n grote keten. "Maar zo evident", zegt gedelegeerd bestuurder Ronald Boeckx. "Het personeel zou het ons zeer kwalijk genomen hebben als het niét aanwezig kon zijn om 'mevrouw' uitgeleide te doen."
Het kost een hele duit om, in dit geval, 70 winkels gesloten te houden. Volgens geschatte berekeningen, op basis van de jaarlijkse omzetcijfers zoals die terug te vinden zijn in de balanscentrale van de Nationale Bank, zou het om zo'n 250.000 euro kunnen gaan die de firma derft aan omzet door de deuren één dag te sluiten. "Maar dat is in deze écht bijkomstig", aldus Ronald Boeckx.
Griet Talpe overleed vorige week na een korte maar hevige ziekte. Mevrouw Talpe was de echtgenote van meneer Etienne Kaesteker. Samen richtten ze e5 mode op. In 1978 opende de eerste winkel in Sint-Denijs-Westrem, vlak bij de autosnelweg die toen nog E5 heette.
Foto Belga