Marokkaanse verenigingen vinden GO!-gejuich misplaatst bij hoofddoekenverbod
16/03/'11
Binnenland
De Federatie van Marokkaanse Verenigingen vindt het "misplaatst" dat het gemeenschapsonderwijs (GO!) opgetogen reageert op het hoofddoekenverbod. Het Grondwettelijk Hof verklaarde het GO! dinsdag bevoegd voor het verbieden van levensbeschouwelijke kentekens, zoals een hoofddoek.
Volgens de federatie gebruikt het GO! het neutraliteitsprincipe "om moslims te weren uit zijn onderwijsnet."
In de stad Antwerpen alleen al verlaten jaarlijks meer dan 6.000 jongeren het onderwijs zonder enige kwalificatie, klinkt het. "Het GO! lijkt daar niet van wakker te liggen en houdt zich liever bezig met een symbolenstrijd dan met de essentie van het onderwijs."
"In plaats van kinderen uit de migratie te pesten, kan het GO!-onderwijs zich beter inzetten om die kinderen maximale leer- en ontwikkelingskansen te bieden tot volwaardige burgers, die later mee de toekomst van allen gaan bepalen", aldus de Federatie van Marokkaanse Verenigingen.
Wat in het arrest staat vindt u hier: School mag hoofddoeken verbieden
Foto: Photonews