Jeugdbescherming biedt 25.000 kinderen hulp
24/02/'11
Binnenland
Het agentschap Jongerenwelzijn van de Vlaamse overheid moest in 2009 aan maar liefst 24.422 kinderen bescherming bieden. In 2000 waren er dat 9.624 minder (-40 procent).
In 6,4 procent van de gevallen ging het twee jaar geleden om kindermishandeling. In 2010 wordt opnieuw een stijging verwacht.
"Ik heb het gevoel dat er iets grondig mis is in de maatschappij", aldus Linda Van Weyenberg van Jongerenwelzijn in een krant van De Persgroep. "Het sociale weefsel in en rond de gezinnen is verzwakt. Vroeger konden ouders terugvallen op familie, vrienden en buren als het wat minder ging."
"De kinderen werden altijd wel ergens opgevangen. Maar nu zijn de families kleiner en ook minder hecht door de vele samengestelde gezinnen. Daardoor zijn er meer geïsoleerde gezinnen, waarin de ouders weinig hulp krijgen."
Het agentschap helpt jongeren tot 21 jaar.