De Valk verwent tennissers

de valk verwent tennissers

11/01/'07 Tennissers kunnen hun hartje ophalen in sportcentrum De Valk in Rijkevorsel. De uitbaters installeerden een grote ballon over drie tennisterreinen in openlucht. Volgend jaar starten ze met een tennisschool.

Bijna een jaar geleden namen Hans Dierickx (25) uit Westerlo en Jasper Stoefs (25) uit Kortenberg het sportcomplex De Valk in Rijkevorsel over na het faillissement van de vorige uitbaters. De jonge ondernemers zaten ondertussen niet stil. Ze vernieuwden onder meer de cafetaria en lieten het lekkend dak van de sporthal herstellen. Buiten zijn zes tennisterreinen heraangelegd in gravel. Om het tennissen op gravel tijdens de wintermaanden mogelijk te maken, lieten ze een grote ballon installeren over drie tennisterreinen.

"De ballon is elf meter hoog en ongeveer zestig meter lang", vertelt Hans Dierickx. "De inschrijvingen om indoor te kunnen tennissen op gravel lopen heel vlot binnen. Zowel tennisclub De Valk als tennisclub De Langenberg uit Wortel geven hier tennislessen. Bedrijven huren de terreinen ook wel eens af voor wedstrijden met hun personeel."

De investering voor een ballon en de bijhorende motor voor de luchtaandrijving loopt op tot 200.000 euro.

Regenwater

"In het begin hadden we problemen om het regenwater te laten afvloeien, maar dat is volledig opgelost", vervolgt Hans Dierickx. "Volgende winter willen we ook een ballon plaatsen over de drie andere gravelterreinen. Dan starten we in een van de ballons met een tennisschool. In februari 2008 organiseren we ook een tennistornooi."

De ballon palmt de omgeving van De Valk nog in tot eind maart. Meteen nadat de constructie verdwijnt, nemen de eigenaars de gravelterreinen nog eens grondig onder handen.

Niet alleen tennissers maar ook andere zaalsportclubs hebben opnieuw hun weg gevonden naar De Valk. "We plaatsen binnenkort een biljart in de cafetaria. Een biljartclub komt hier vanaf dan spelen", zegt Hans Dierickx. "We zijn begonnen met danslessen voor kinderen en dat valt goed in de smaak. We starten ook nog met conditietrainingen voor senioren en volwassenen."

Bart VAN DEN LANGENBERGH


Bekijk alle artikels binnen Westerlo (2260)

Feed

Westerlo (2260)

uw-goed-nieuws-westerlo-kempen

Meest gelezen in Westerlo (2260)

Naar mobiele versie van deze site

Sport

jada clijsters wil later gaan tennissen net als mama
waasland beveren moet nipt het hoofd buigen voor charleroi 2
waasland beveren moet nipt het hoofd buigen voor charleroi

She

zonlicht voorkomt mentale problemen
de g spot bestaat niet
ann lemmens kapot van verdriet

Vakantie

dit zijn de amerikaanse must sees van 2012
ongewone hippe en trendy sneeuwvakanties
de raarste hoteljobs surfleraar voor honden en duckmaster

Autonieuws

mini baker street en mini bayswater
facelift rolls royce phantom coupe gespot
grapje auto doormidden gehakt video

Video's

  extern obama zingt al green
  extern philippe muyters blijft op post
  extern heb vertrouwen gekregen