zaterdag, 26 mei 2012
aanmelden registreren
 15° / 25° Helder

Twee jaar cel voor Polen die containers openbraken

22/02 Antwerpen De Antwerpse strafrechter heeft woensdag zeven Polen veroordeeld, omdat ze in de Antwerpse haven containers hadden opengebroken op zoek naar drugs. Hoewel ze nooit effectief werden betrapt op het ophalen van cocaïne, zijn drie onder hen veroordeeld tot twee jaar cel. De anderen kregen tussen een jaar en achttien maanden.

De politie controleerde op 17 juni 2011 een auto op kaai 236 met daarin Andrzej Z., Jerzy Z., Tomasz T. en Andrzej Z. Getuigen hadden hen kort voordien aan containers zien morrelen. De Polen hadden vier rugzakken, touwen, klimharnassen, wegwerpoveralls en allerlei gereedschap bij.

Op de bewuste kaai bevindt zich een fruitterminal waar wekelijks schepen uit Colombia aanmeren. De koelcontainers waarin het fruit vervoerd wordt, lenen zich uitstekend voor de smokkel van cocaïne. Het materiaal dat de Polen bij zich hadden, kon gebruikt worden om de koelcompartimenten te openen.

Koelcompartiment

In de nacht van 19 oktober 2011 was het opnieuw prijs. De politie zag hoe een man op een container klom aan kaai 188 en het koelcompartiment opende. Toen hij niets vond, klom hij naar beneden en stapte hij bij zijn kompanen in de wagen.

Tomasz G., Sebastian J., Andrzej Z. en Patryk S. werden gearresteerd. Ze verklaarden dat een onbekende hen 500 euro had beloofd om een container te openen. Van eventuele drugs waren ze niet op de hoogte. De rechtbank geloofde hen niet, te meer omdat Andrzej Z. al voor de tweede keer betrapt werd.

De rechtbank veroordeelde de mannen als lid van een vereniging die tot doel had misdaden te plegen. "Zelfs al zouden ze niet zijn overgegaan tot het misdrijf (lees: geen cocaïne hebben opgehaald, nvdr.), dan nog vallen ze onder toepassing van de bendewet", aldus de rechter.

JVB, Belga

Foto Jan Van der Perre