Tuincentrum Pelckmans riskeert boete van 77.000 euro

03/03/'10 Tuincentrum Pelckmans en de vier zaakvoerders stonden terecht voor een waslijst van vooral bouwovertredingen op hun vorige vestigingsplaats op Heiseneinde in Merksplas.

De concurrentiestrijd tussen de tuincentra in de Kempen woedt in alle hevigheid. Tuincentrum Maréchal uit Turnhout en ook tuincentrum Mertens uit Olen stelden zich dinsdag op de correctionele rechtbank burgerlijke partij tegen hun grote concurrent Pelckmans.

“Tientallen jaren lang heeft Pelckmans in Merksplas een tuincentrum uitgebaat dat met niets in orde was”, meende meester Jean- Marie Paklons namens Maréchal. “Pelckmans heeft onze cliënt op een flagrante en illegale manier beconcurreerd.”

Bouwovertredingen

Hetzelfde zei de raadsman van het Olense tuinbedrijf dat volgens de uitbaters klanten verloor aan Pelckmans. Beide advocaten vroegen de aanstelling van een bedrijfsrevisor om financieel advies te geven. Tuincentrum Pelckmans en vier bestuurders moesten zich voor de rechter verantwoorden voor bouwovertredingen als de aanleg van een verharde parking, een weg in een weiland en het plaatsen van stallingen. Hierdoor is de milieuvergunning opgeschort en er ontbrak ook een uitbatingsvergunning.

Vonnis

Na een vonnis van de rechtbank van koophandel op 14 juli 2009 moest Pelckmans de activiteiten in Merksplas stopzetten. Twee weken later opende een nieuwe vestiging in de Parklaan in Turnhout. Het Openbaar Ministerie vroeg een totale boete van 77.000 euro voor Pelckmans.

“Het is niet zo dat Pelckmans geen moeite heeft gedaan om zich te herlokaliseren”, pleitte meester Luc Verbraeken, de raadsman van Pelckmans. “Maréchal heeft geen schade geleden, maar heeft mee geprofiteerd van de uitbating in Merksplas. De nieuwe vestiging in Turnhout kost Maréchal ongetwijfeld wel klanten.” De advocaat vroeg een milde straf. Vonnis op 4 mei.

BVDL




Bekijk alle artikels binnen Turnhout (2300)

ReactiesWat vind jij?

  • 2/2

    marc buysse BEVEREN-WAAS, 05 april '10 om 20:54 Ongepast?

    Heb vandaag bezoek gebraacht aan pelckmans turnhout ,in een woord prachtig !!! de anderen ( Maréchal en Mertens ) hebben nog nooit van concurentie gehoord zeker ? Als pelckmans zo goedkoop kan zijn waarom zij dan niet ? nee dat lijkt moeilijk te zijn , hun winst zou eens kleiner moeten zijn !! winst dat is alles wat voor hen telt !! wat voor mij telt is het profijt zo simpel is het . doe zo verder beste pelckmans en proficiat met de nieuwe zaak !!!
    ID=624310 / GEBRUIKER=454661
  • 1/2

    Sofie Vandeprater TURNHOUT, 04 maart '10 om 22:52 Ongepast?

    Ja en dit dankzij de jaloerse concurrentie! Wel ze zullen nog Bonen vreten die van de concurrentie nu dat Pelckmans met een knalgroot nieuw tuincenter opengaat vlakbij Maréchal. Trouwens toch effe vermelden dat het centrum in de parklaan nog niet open is, maar dit snel zal gebeuren
    ID=602070 / GEBRUIKER=937823

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Turnhout (2300)

Meest gelezen in Turnhout (2300)

Alles over

Naar mobiele versie van deze site

Sport

andy schleck niet gelukkig met overwinning tour
patrick lefevere waarom geen snellere beslissing
team contador bestuderen eerst de uitspraak van het tas

She

vier bekende vrouwen geven zich bloot voor ook getest op mensen
huldiging peter goossens in extremis afgeblazen na ongeval
actrice lotte pinoy zwanger op rode loper

Vakantie

elfstedentocht gekte bereikt ook hotels
romantiek all in en adults only in mexico
cruisetoerisme in belgie neemt steeds toe

Autonieuws

nissan invitation concept
twee vrouwen op drie krijgt stress van dit winterweer
kart gratis mee met autokanaal be

Video's

  extern welke doping nekte contador
  extern kasteelheer had grote schulden
  extern stijging aantal stamceldonoren