Stormloop voor nieuwe plexi-rookkamers
20/07/'11
Bij het Antwerpse bedrijf Thissen loopt het storm voor zijn nieuwe rookkamer. Een vernuftig plexiopbouwssysteem dat een doorkijkkamer in het café creëert, waar roken opnieuw is toegestaan.
"De rookkamers die wij plaatsen bieden een perfecte oplossing", zegt zaakvoerder Marc Thissen. "Bekijk het als een eenvoudig puzzelsysteem van plexi-doorkijkwanden. Die kunnen in elk café geplaatst worden, ze passen naadloos in elkaar en reiken van plafond tot vloer. De rookkamers zijn verkrijgbaar in alle mogelijke maten."
Rookwet
De winkel van Thissen in de Van Wesenbekestraat is al jaren een begrip in de internationale biljartwereld. De stap naar rookkamers plaatsen is echter logischer dan men zou denken. "Biljart en roken gaan altijd samen. In cafés waar gebiljart wordt, werd ook steevast gerookt. Wij specialiseerden ons in rookafzuigsystemen die wij over heel Vlaanderen verhuurden."
"Met de rookwet moesten we opzoek naar een andere oplossing. En dat werd uiteindelijk de rookkamer. Die kamers zijn voor elk café een haalbare investering. Voor 60 euro per maand kunnen die hun rokers opnieuw welkom heten."
Ritueel
Bij café City op de Drink in hartje Borgerhout beschikken ze al sinds een paar weken over een eigen rookkamer. Ze staat achteraan in het café en valt nauwelijks op. "Ons cliënteel bestaat voor 90 procent uit rokers", vat uitbater Eric Van Damme samen.
"Wij vonden dat dus een schitterende oplossing. Ze staat er nu een week en zit elke dag vol. Het alternatief was dat de rokers buiten zouden roken, maar zo verlies je op termijn klanten. In de winter gaat niemand buiten bibberen terwijl zijn pint binnen opwarmt."
Ook de klanten in de rookkamer zijn tevreden. "Voor mij hoort roken bij het ritueel van op café gaan", vertelt Nourdi, die aan een tafeltje bij het raam zit. "Vandaar dat ik hier voortaan vaste klant ben. Ik vind deze rookkamer gezellig en je stoort geen mensen meer die niet roken."