Geen speelhal op Bredabaan
26/03/'10
Er komt voorlopig geen speelhal aan de Bredabaan. Dat heeft de Schotense gemeenteraad donderdagavond beslist.
Een alternatieve meerderheid van CD&V, Groen! en Vlaams Belang besliste donderdagavond om geen convenant af te sluiten met het bedrijf Euro 78 dat een speelhal met kansspelen wil openen op de Bredabaan 1201.
Dat wil niet zeggen dat sp.a en Open Vld wél graag een speelhal zien op Schotens grondgebied. Integendeel, zij waren evengoed tegen, maar waren bevreesd voor de mogelijke gevolgen. Als Euro 78 immers de afwijzing aanvecht en gelijk krijgt, zou dat Schoten een aanzienlijke schadevergoeding kunnen kosten. Daarom stemden sp.a en Open Vld wel voor het convenant.
De afwijzers vonden het onverantwoord dat de speelhal er zou komen op kleine afstand van winkels en fastfoodzaken die veel jeugd aantrekken, van scholen, enzovoort.
Nieuwe weg
Meer eensgezindheid was er over de aanleg van de A102, de verbinding tussen E19 en E34/313 die Schoten dreigt te gaan doorsnijden. Hier was de afwijzing unaniem: de weg komt er beter niet, en als hij er komt, dan onder de grond.
De resolutie van de gemeenteraad, bij hoogdringendheid goedgekeurd, vertrekt vandaag , vrijdag, nog naar de Vlaamse regering. De Schotense sp.a- en CD&V-fracties hebb en ‘hun’ parlementsleden al aangesproken over de zaak.
BR