Rudi Kennes in het ziekenhuis met hartproblemen
30/06/'10
Vakbondsman Rudi Kennes (ABVV) is in het ziekenhuis opgenomen met hartproblemen. Dinsdag werd Kennes onwel, maar zijn toestand is stabiel. Hij mag waarschijnlijk morgen naar huis.
Eerst was er sprake van een hartaanval, maar het zou slechts gaan om een "verwittiging". De toestand van Kennes is niet kritiek.
Vernauwingen
"Rudi werd gisteren rond de middag onwel op General Motors. Hij is daarop naar de spoed gevoerd en daar werden drie middelmatige vernauwingen rond het hart vastgesteld", aldus zijn ABVV-collega Eddy Goovaerts. Hij wordt behandeld met medicatie en voelt zich al beter. Naar alle waarschijnlijkheid mag hij morgen het ziekenhuis verlaten.
"Hij werd eveneens opgenomen voor een grondige check-up. Zijn toestand is stabiel. Van een hartaanval is geen sprake geweest."
Opel
Tijdens de voorbije federale verkiezingen van 13 juni stond de vakbondsman nog op de vierde plaats van de sp.a-lijst. Hij raakte niet verkozen.
Kennes, die in Willebroek woont, geldt als het gezicht van Opel Antwerpen. Hij ijverde de afgelopen maanden voor het behoud van de fabriek.
Als Opel Antwerpen tegen eind september geen overnemer vindt, moet de fabriek sluiten. Vandaag wordt bij Opel Antwerpen een "knuffeldag" gehouden, georganiseerd door de vakbonden en de directie.