Oppositielid wist al langer van komst asielzoekers
11/09/'08
N-VA raadslid Lutgart Van Dessel zorgde tijdens de gemeenteraad voor grote verwondering toen ze verklaarde dat ze al sinds midden augustus op de hoogte was van de komst van een aantal extra asielzoekers.
Dat was voor burgemeester Lode Hofmans (Open Vld) opvallend nieuws, want hij kreeg pas op dinsdag 2 september te horen dat er extra asielzoekers naar de opvangplaats in Broechem werden gestuurd.
“Omstreeks 14.30u kreeg ik die dinsdag telefoon van de directrice van het asielcentrum met de mededeling dat er tussen de twintig en de veertig nieuwe asielzoekers zouden komen. Toen ik vernam dat die in tenten zouden worden gehuisvest, heb ik meteen gevraagd of dat geen extra spanningen zou veroorzaken. ‘Hoe gaan jullie bepalen wie in de tenten moet slapen?’ vroeg ik haar.”
“Op woensdag 3 september hebben we met het schepencollege een aangetekende brief verstuurd naar het centrum waarin we formeel protesteren tegen die bijkomende overlast. We gaan ook nog verdere stappen ondernemen bij de bevoegde ministers. Op onze brief hebben we nog geen reactie ontvangen. Ik vind het wel vreemd dat iemand van de oppositie wel op de hoogte was, terwijl wij twee keer per jaar een vergadering met het centrum organiseren.”
Dringende telefoon
Op de vraag van de burgemeester hoe Lutgart Van Dessel aan haar informatie was gekomen, wilde ze niet antwoorden. “Ik was in het centrum op 2 september omdat ik van de directrice wou weten hoe ze die mensen ging opvangen. Ze moest toen dringend telefoneren, dus wellicht heeft ze op dat moment naar u gebeld met het nieuws.”
Ook aan de krant wilde Van Dessel niet kwijt wie haar getipt heeft. “Ik kan dat niet zeggen want dat zou mogelijk tot ontslagen kunnen leiden. Ook de korpschef van de politie heeft me al gevraagd van wie de info komt. Ik vind het alleen heel merkwaardig dat ze in Arendonk wel op de hoogte waren en dat ze in Ranst nergens van wisten.”