Breendonk krijgt woon- en zorgcentrum
21/12/'11
Het gemeentebestuur van Puurs heeft beslist dat er een woon- en zorgcentrum komt in de Veurtstraat in Breendonk.
Over enkele jaren wonen in Breendonk veel meer mensen dan vandaag. In november 2010 raakte bekend dat er op het oude terrein van de tennisclub De Breendonkse Duvels een supermarkt, woningen en appartementen komen. Nu is ook duidelijk dat er in dezelfde straat een woon- en zorgcentrum komt. "Nu ligt in de Veurtstraat een verlaten bedrijventerrein van 1,4 hectare. In de herziening van het structuurplan stellen we voor om op dit terrein een woon- en zorgcentrum, serviceflats, een buurtwinkel en woningen te bouwen.
Het definitieve Ruimtelijke Uitvoeringsplan moet nog door de gemeenteraad worden goedgekeurd", zegt burgemeester Koen Van den Heuvel (CD&V). De goedkeuring wordt wellicht een formaliteit, omdat CD&V een absolute meerderheid heeft in de gemeenteraad van Puurs. "We willen bestaande bedrijventerreinen die braak liggen, weghalen uit het centrum van onze leefgemeenschappen. Dat doen we door ze een andere bestemming te geven. Op de voormalige site van kruiwagenproducent Vabor in Ruisbroek wordt bijvoorbeeld vanaf volgend jaar ook een nieuw woon- en zorgcentrum gebouwd", zegt Koen Van den Heuvel.
Het is nog niet duidelijk welke privéfirma het nieuwe woon- en zorgcentrum in de Veurtstraat in Breendonk zal bouwen. Florent Boeykens, de eigenaar van de gronden, heeft nog geen verkoopovereenkomst bereikt. "De onderhandelingen met enkele kandidaten zijn al heel ver opgeschoten. Door de kerstperiode lopen ze nu wel een beetje vertraging op. Maar de verkoop zou op korte termijn beklonken moeten zijn", zegt Florent.
Het volledige artikel staat in Gazet van Antwerpen van donderdag 22 december.
CWil