Provincie roept 60.000 vrouwen op om uitstrijkje te laten nemen

provincie roept 60 000 vrouwen op om uitstrijkje te laten nemen

19/07/'10 De provincie Antwerpen doet een grootschalige sensibiliseringscampagne voor screening naar baarmoederhalskanker en roept ongeveer 60.000 vrouwen op om een uitstrijkje te laten nemen.

Uit het recente jaarverslag van het Provinciaal Instituut voor Hygiëne blijkt dat 59 procent van de vrouwen in de provincie Antwerpen zijn gescreend op baarmoederhalskanker. Een stijging van 39 procent sinds 1996. Baarmoederhalskanker is eenvoudig op te sporen en een screening kan jaarlijks ongeveer 370 vrouwen het leven redden.

41% onvoldoende gescreend

Uit het jaarverslag van 2009 blijkt dat de registratie van uitstrijkjes sinds 1996 is gestegen, maar dat nog steeds 41 procent van de vrouwen uit de provincie Antwerpen onvoldoende gescreend is. Bij jongere vrouwen ligt het participatiepercentage op 65 procent. Vanaf 45 jaar daalt de participatie. Van de groep ouder dan 55 jaar is slechts 47 procent in orde.

Vrouwen die aan het programma deelnemen worden om de drie jaar opgeroepen door het provinciebestuur. Om vrouwen te motiveren in het programma te stappen, worden ze persoonlijk aangeschreven door hun gemeente en krijgen ze een brief en een folder met informatie over het uitstrijkje.

De medische gegevens worden vervolgens anoniem geregistreerd. In het register zijn ongeveer 532.000 uitstrijkjes afkomstig van 232.500 vrouwen opgenomen.

40% uitstrijkjes normaal

Bijna 40 procent van de uitstrijkjes is volledig normaal. Bij 56 procent werden goedaardige veranderingen ontdekt en bij 5 procent werden afwijkingen van de cellen vastgesteld die behandeld en/of opgevolgd moeten worden.



ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Provincie roept 60.000 vrouwen op om uitstrijkje te laten nemen'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

wickmayer brengt belgie terug tot 1 1 in fed cup
hellebaut over 1m97 in 2e match na comeback
flipkens verliest fed cup openingsmatch

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern ellende op de weg door sneeuw
  extern sneeuw vertraagt skivakantie
  extern het blijft nog even winteren