Parket vordert herstelbemiddeling voor minderjarige vechtersbazen
08/02/'10
Na het incident in basisschool De Tandem vordert het Antwerpse parket herstelbemiddeling en een intensieve vorming van 30 uur voor twee 15- en 16-jarige jongens uit Mortsel. "De maatregelen worden op korte termijn opgestart", zegt parketwoordvoerster Dominique Reyniers.
De twee minderjarigen verschenen maandag voor een tweede keer voor het jeugdparket. Ze zullen nauwgezet gevolgd en begeleid worden.
Vrijdag trokken de twee jongens, hun moeder en drie kennissen naar de lagere school De Tandem in Mortsel. Ze vielen er een 54-jarige leerkracht aan, nadat die een meisje had berispt. De leerkracht is één week werkonbekwaam verklaard.
De vrouw en één van haar zonen werden zaterdag opnieuw opgepakt nadat ze betrokken raakten bij een burenruzie in Mortsel. Ze bleven echter niet aangehouden. Op 3 maart moeten ze wel, samen met de andere volwassenen van het incident van vrijdag, voor de rechter verschijnen. Ze worden gedagvaard voor slagen en verwondingen.
Lees ook: "Eieren tegen de ruiten en choco op de auto"