Atelier nog één keer open
17/09/'08
Beeldend kunstenaar Antoon uit Meerhout toont zijn heiligdommen dit en volgend weekend een laatste keer aan het grote publiek. Door gezondheidsperikelen besloten Antoon en zijn vrouw Flora de traditionele open atelierdagen na 25 jaar feestelijk af te sluiten.
Antoon Gastmans (65) was al op erg jonge leeftijd gepassioneerd met tekenen bezig. Zestig jaar later staat zijn drang naar creëren nog even stevig als zijn herkenbare beelden in roestvrij staal. Dit najaar rondt Antoon een cyclus van vier beelden in evenveel Meerhoutse parochies af. Maar ook in Indonesië en Israël zijn kunstwerken van Antoon te vinden.
De Meerhoutenaar werkt met een herkenbare thematiek. Zijn beelden, schilderijen en juwelen dragen de mystiek van figuren zoals Minerva en Icarus. Wie met de wereld van de volkse kunstenaar van dichtbij wil kennismaken, moet snel zijn. Antoon viert dit en volgend weekend de 25e verjaardag van zijn open atelierdagen. De verjaardag wordt meteen een afsluiter.
Hartoperatie
“Mijn vrouw en ik moeten aan onze gezondheid denken. Ik kampte vorig jaar met twee hartoperaties. Mijn vrouw ligt nu plat met een barst in de rug. Een 25e verjaardag leek een gepast moment om af te sluiten. We deden dit twee keer in het jaar. Soms zakten duizenden mensen uit heel Vlaanderen af. We kunnen afsluiten met fierheid omdat we zoiets in een dorp als Meerhout konden verwezenlijken”, vertelt Antoon.
Antoon is niet het prototype van de wereldvreemde kunstenaar die zijn atelier als een onschendbaar heiligdom beschouwt. “Integendeel, je moet mensen en vooral kinderen betrekken bij kunst. Kinderen dragen de toekomst. Denk dus niet dat dit atelier nu voor altijd dichtgaat. Ik zal steeds blijven beeldhouwen en schilderen. Het atelier staat op aanvraag altijd open voor bezoeken. Ook klassen met kinderen zijn nog steeds welkom.”
Open atelier Antoon in Schoolstraat 34 op 19, 20, 21, 22, 26, 27, 28 en 29 september op vrijdag van 14u tot 19u en op zaterdag, zondag en maandag van 10u tot 19u.