Spaanse kunstenares verzamelt kussers voor videoproject
01/02/'10
Eén vrouw, honderd kussers. Dat is het opzet van 3 ways to master a kiss or a twenty five minutes kiss at your neck, een videowerk van de Spaanse kunstenares Aitana Cordero (30).
Voor het videoproject zakten zondagnamiddag een vijfentwintigtal vrijwillige kussers af naar kunstencentrum nOna in de Begijnenstraat. "Doel is om honderd mensen bij elkaar te krijgen die dezelfde vrouw een kus willen geven, elk op hun eigen manier", zegt Cordero die met 3 ways to master a kiss op zoek gaat naar de limiet tussen intimiteit en wat de mensen willen delen.
"Ik wil een blik werpen op de intimiteit van twee lichamen die elkaar benaderen", verklaart Cordero. "Kussen is een handeling waarbij verschillende mechanismen aan bod komen. Luisteren, onderhandelen, overgave en techniek spelen een belangrijke rol. Het is niet de bedoeling om een romantisch stuk te creëren. Ik wil graag de betekenis van een kus uitwissen en het tot iets helemaal anders transformeren."
JOMA