Hoogdag voor KFC Lint

hoogdag voor kfc lint

15/06/'10 Het was feest zaterdagmiddag op de terreinen van KFC Lint. Meer dan duizend supporters waren afgezakt naar het Lerenveld om de afscheidsmatch bij te wonen die de Nico-vrienden hadden georganiseerd voor Nico Vankerckhoven.

Als achtjarige is Nico Vankerckhoven beginnen voetballen bij de jeugd van KFC Lint, toen nog op het oude terrein aan de Lintsesteenweg. Hij kwam in een sterke ploeg terecht die vanaf 1980 keer op keer kampioen speelde. In 1988 vertrok hij naar Lierse. Zaterdag speelde hij weer even in Lint, tussen 21 spelers die allemaal het nummer 11 en de naam Nico op de rug droegen.

Het feest was om 14u ingezet door de Duiveltjes, waar ook Nico’s zoontje Robbe bij speelt. Om 16u was het tijd voor de vedetten. Jurgen Cavens, Glenn De Boeck, Geert De Vlieger, Eric Van Meir, Marc Wilmots zijn maar enkelen uit de lange lijst die naast Nico op het veld liepen. Trainers van dienst waren Herman Helleputte en Jan Ceulemans. Het was dus niet verwonderlijk dat er duchtig gescoord werd. De einduitslag van de match was 4-4, en uiteraard heeft ook Nico een doelpunt op zijn naam geschreven.

Mede-organisator Ronny Van Vliet is tevreden: “We hadden gehoopt op duizend man, en daar zitten we ruimschoots aan, denk ik.”

Examens? Voetbal gaat voor!

Jeroen, Bart, Seppe, Glenn, Arne, Toon en hun vrienden, tussen 13 en 15 jaar oud, staan enthousiast te supporteren. “Ja, we hebben examens, maar dit is een prima ontspanning!” Zij sjotten allemaal bij KFC Lint, ofwel in de A-ploeg ofwel in de B-ploeg, en ze voelen zich dus thuis.

“We kennen Nico wel, hij komt elke woensdag kijken naar zijn zoontje Robbe, die hier voetbalt.” Het gesprek wordt onderbroken door een plotse actie van Cavens die luide bijval krijgt. “De A-ploeg van Lint doet het nog altijd heel goed, we zitten gewoonlijk in de top 4!”

Fonne en Agnes Verhoeven hebben Nico goed gekend. “Ik was eerste afgevaardigde van de ploeg toen Nico er in 1978 bij kwam. Onze zoon Koen zat in dezelfde ploeg, als keeper. Van in het begin stak Nico er al bovenuit. In ’80 speelden ze voor het eerst kampioen, en dat is zo gebleven totdat Nico vertrok.” herinnert Fonne zich. “En ik deed de was van de ploeg,” lacht Agnes.

Peter Schepers is samen met Nico in de jeugdploeg begonnen. “We hadden een heel goede ploeg, vanaf ’80 hebben we altijd kampioen gespeeld. Nico stond links midden. Vanaf het begin merkte je dat hij het meende met het voetbal. Hij was een stille, haalde niet veel kattekwaad uit, legde meer discipline aan de dag dan wij. En nu heb ik daar misschien toch wel een beetje spijt van.” mijmert Peter.




Bekijk alle artikels binnen Lint (2547)

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Hoogdag voor KFC Lint'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Lint (2547)

Meest gelezen in Lint (2547)

Naar mobiele versie van deze site

Sport

wickmayer brengt belgie terug tot 1 1 in fed cup
hellebaut over 1m97 in 2e match na comeback
flipkens verliest fed cup openingsmatch

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern ellende op de weg door sneeuw
  extern sneeuw vertraagt skivakantie
  extern het blijft nog even winteren