Pasgeplaatste kasseien Hoog-Lachenen moeten er weer uit
08/07/'10
De stad Lier gaat voor 93.888 euro bijkomende werkzaamheden uitvoeren aan Hoog-Lachenen. De straat werd onlangs heraangelegd.
Eigenlijk voldoet de heraanleg niet. Dat blijkt ook uit de klachten van verscheidene bewoners. Die handelden onder meer over de dwarshelling van bepaalde delen van de rijbaan en over de stabiliteit van de niet-verharde zijstroken. Het schepencollege heeft nu beslist om bijkomende werkzaamheden te laten uitvoeren.
"Er komen twee bijkomende uitwijkzones en alle uitwijkzones krijgen een duidelijke signalisatie. Over een oppervlakte van 750 vierkante meter worden de kasseien minder hellend aangelegd. De biggenruggen die het fietspad van de rijweg scheiden, gaan we vervangen door negentig rubberen flappen zoals in de Mechelbaan in Koningshooikt. Je ziet ze beter en ze zijn buigbaar, waardoor ze veiliger zijn", zegt communicatieambtenaar Ingrid Sillis.
De werkzaamheden worden nog dit jaar uitgevoerd, maar wanneer is nog niet bekend. Het schepencollege moet namelijk eerst nog beslissen of dezelfde aannemer de werkzaamheden mag uitvoeren of niet. De aanleg van het erg brede fietspad en de heraanleg van de rijweg hebben de stad al 393.987 euro gekost.
Chris VAN ROMPAEY