Lier Leeft grijpt naar de macht in schepencollege

lier leeft grijpt naar de macht in schepencollege

27/01/'10 De eedaflegging van twee nieuwe schepenen in Lier heeft de machtsverhoudingen in het college van burgemeester en schepenen (CBS) danig veranderd.

Onafhankelijk gemeenteraadslid Patrick Tersago nam op 1 januari het schepenambt van John Vermeulen (Open Vld) over en Annemie Schuermans (Lier Leeft) kwam in de plaats van schepen Frank Boogaerts (CD&V/N-VA). Lier Leeft is daardoor, samen met CD&V/N-VA de grootste groep in het CBS. En dat is best opmerkelijk.

Lier Leeft behaalde bij de gemeenteraadsverkiezing in 2006 slechts vijf zetels. Drie van hun vijf gemeenteraadsleden zijn nu schepen. Dat is knap onderhandeld, want CD&V/N-VA telt met liefst zeven verkozenen ook maar drie schepenen in de tweede helft van deze legislatuur. Open Vld doet het nog slechter: zeven verkozenen en toch zit Marleen Vanderpoorten nu moederziel alleen als liberaal in het CBS.

"Dat is inderdaad goed onderhandeld", lacht Annemie Schuermans. "Een coalitie tussen Open Vld en CD&V/N-VA volstond niet en er was dus een derde partner nodig. Het postelectoraal kartel dat we met Lier&Ko hadden gevormd, gaf ons een zeer sterke onderhandelingspositie. Maar de veranderde machtsverhoudingen in het schepencollege zullen niet tot een veranderde visie leiden."

Koningshooikt

Een tweede vaststelling. Na het ontslag van schepenen Rita Van den Bulck en Maria Vekemans (beiden CD&V/N-VA) wordt deelgemeente Koningshooikt niet meer in het CBS vertegenwoordigd. "Dat is inderdaad jammer genoeg zo", reageert Hooiktenaar Ludo Peeters (Lier&Ko). "De Hooiktse gemeenteraadsleden zullen zich dus extra moeten inspannen om de belangen van Koningshooikt te verdedigen."

Van den Bulck en Vekemans waren samen goed voor 1.841 voorkeurstemmen. In Koningshooikt vallen dus heel wat stemmen te rapen en dat beseffen alle partijen. Het mag dan nog wel even duren vooraleer de volgende gemeenteraadsverkiezing eraan komt, wees maar zeker dat alle partijen er nu al mee bezig zijn. Bij Lier&Ko vraagt gemeenteraadslid Ludo Peeters zich zelfs af of zijn partij aan die verkiezingen nog wel zal deelnemen.

"Als Lier&Ko wil blijven bestaan, is er dringend een structuur nodig. Drie jaar na de verkiezingen zou er ook wel eens een publicatie mogen verschijnen. De toekomst zal dus uitwijzen of we apart aan de verkiezingen gaan meedoen of we bij een andere partij aansluiten. Persoonlijk meen ik dat groepjes van twee of drie verkozenen in de gemeenteraad geen nut hebben. Lier en Koningshooikt zijn het beste gebaat met een partij die negen of tien zetels zou behalen. Dan kan er opnieuw een coalitie twee of hooguit drie partijen worden gevormd. Dat is van groot belang om goed te besturen, zeker in de moeilijke jaren die in te wachten staan, want geloof me: het geld is bijna op, hoor."

CHRIS VAN ROMPAEY




Bekijk alle artikels binnen Lier (2500)

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    BAETEN GEOLFRIED LIER, 27 januari '10 om 14:26 Ongepast?

    En, zal het kartel nog lang bestaan. NVA zou wel eens kunnen afhaken einde dit jaar wat erg logisch is . Dit zeker gezien de erg goede uitslag van NVA bij gelegenheid van de laatste verkiezingen. Nemen wij daarbij nog het verder uit elkaar groeieën van het ontbonden nationaal kartel CD&V - NVA, het groeiende ongenoegen van NVA in het huidige nationaal beleid en het wanbestuur van Leterme. Indien NVA op Liers vlak het kartel zou verlaten om ongebonden naar de volgende verkiezingen te gaan is de weg vrij om eisen te stellen. Ik gun het hen,zij verdienen het.
    ID=577824 / GEBRUIKER=475926

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Lier (2500)

Meest gelezen in Lier (2500)

Alles over

Naar mobiele versie van deze site

Sport

antwerp blijft steken op 1 1 bij dender
waasland beveren haalt fors uit 2
niels albert showt regenboogtrui woensdag in maldegem

She

koen de graeve was tijdje depressief
geef je seksleven een boost slaap apart
zo sta je frisser op

Vakantie

kunst en bmw s in spartanburg
b b in hartje waals brabant
luxueuze skichalets met duur prijskaartje

Autonieuws

foto s hyundai ix45 uitgelekt
kunst met karton
fiat panda 4x4 gespot

Video's

  extern politie arresteert occupy ers
  extern 61 000 veldritfans in koksijde
  extern oorverdovend lawaai op parcours