Kunstboek beschrijft glasramen van Sint-Gummaruskerk

kunstboek beschrijft glasramen van sint gummaruskerk

12/10/'09 De gilde Heren van Lier heeft een prachtig boek over de middeleeuwse kunstglasramen van de Sint-Gummaruskerk samengesteld. Ze behoren tot de oudste van de lage landen en bieden een ruim overzicht van de glazenierskunst door de eeuwen heen. Het is de eerste keer dat ze in kleur in een boek verschijnen.

De Sint-Gummaruskerk telt veertien kostbare gebrandschilderde glasramen. "De Lierenaars zijn amper op de hoogte van het bestaan van deze kunstschatten, terwijl ze beschouwd worden als parels van de glasschilderkunst van de Noordelijke en Zuidelijke Nederlanden. De vijftiende-eeuwse kunstwerken zijn de mooiste middeleeuwse glasramen van België", vernemen we van schepen van Monumentenzorg Guido Van den Bogaert (CD&V/N-VA).

Negen kunstglasramen worden momenteel gerestaureerd, omdat ze aan de buitenkant ernstig aangetast waren door wind en regen. Dat bracht de gilde Heren van Lier anderhalf jaar geleden op het idee om een kunstboek over deze glasramen uit te brengen. De gilde mag dan al wel sinds 1973 geregeld boeken met historische waarde op de markt brengen, de uitgave van een echt kunstboek ontbrak nog in het mooie rijtje.

"Reeds lag sluimerde de idee om het boek Kunstglasramen in de collegiale kerk van Sint-Gummarus te Lier van Henri D'Hulst uit 1956 opnieuw uit te geven, weliswaar geactualiseerd en voorzien van kleurenreproducties. Enkele nieuwe en ook jonge confrères van onze gilde ontfermden zich over het idee", zegt Jim Goetze.

"Het boek dat zij samenstelden en vanaf nu te koop is, sluit niet aan bij onze vorige publicaties. Het is namelijk een zeer bijzonder kunstboek, waarvoor wij voor de fotografie beroep mochten doen op Werner Smeyers, de nieuwe voorzitter van de Koninklijke Lierse Fotoclub. Hij hanteerde de nieuwste technieken, gezien de technische moeilijkheid om glasramen te fotograferen, zonder heel de kerk vol stellingen te moeten zetten."

Om deze uitgave tot een goed eind te brengen genoot de gilde Heren van Lier de medewerking van het Decanaat Rupel Nete Regio Lier en de financiële steun van de Vlaamse Gemeenschap.

Het boek Kunstglasramen in de Sint-Gummaruskerk van Lier telt 128 pagina's en kost dertig euro. Te koop in de Lierse boekhandels.

CHRIS VAN ROMPAEY




Bekijk alle artikels binnen Lier (2500)

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Kunstboek beschrijft glasramen van Sint-Gummaruskerk'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Lier (2500)

Meest gelezen in Lier (2500)

Alles over

Naar mobiele versie van deze site

Sport

ajax verliest zonder belgen van utrecht
belgische fed cup team verliest met 2 3 van servie
manchester united gaat punt halen in chelsea

She

meiden zijn bang van orale seks
miss limburg niet samen met thibaut courtois voor het geld
hans otten ik ben helemaal niet aseksueel integendeel

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

Autonieuws

infiniti geef concept naam emerg e
vw s super bowl wapen draait om dikke hond video
kia track ster concept

Video's

  extern pechdiensten hebben handen vol
  extern schaatsen kan nog niet overal
  extern truckers verbrand tijdens koken