Ivarem verlengt periode voor gratis afvalaanbieding

ivarem verlengt periode voor gratis afvalaanbieding

30/01/'10 Het gratis aanbieden van restafval via de ondergrondse collectieve systemen (OCT's) en een rolcontainer blijft in Lier tot zondag 14 februari gratis. Dat heeft Ivarem vrijdagavond beslist.

De aanvankelijke proefperiode liep tot zondag 31 januari. Maar het stadsbestuur had woensdag van de intergemeentelijke vereniging Ivarem geëist dat de gratis proefperiode met twee weken verlengd zou worden. Het schepencollege wilde dat Ivarem deze beslissing nam, omdat het, zoals iedereen, heeft vastgesteld dat nog te veel OCT's niet naar behoren werken. Schepen van Afvalbeleid Gert Van Eester (CD&V/N-VA) dreigde er zelfs mee om maandag naar de rechtbank te stappen als Ivarem hiermee niet zou instemmen.

Zover komt het dus niet. Ivarem stemt toe in de verlenging van de proefperiode. Dit betekent dat aan gebruikers van zowel de OCT's als van individuele containers tot 15 februari geen kosten aangerekend worden voor het aanbieden van restafval. Ivarem verhaalt de kosten voor de afvalophaling en -verwerking evenmin aan de stad.

Ivarem heeft zelf wel de firma Kliko, die de OCT's leverde en plaatste, in gebreke gesteld. "Kliko heeft ons gemeld dat het vanaf volgende week over voldoende nieuwe elektronische besturingsmodules beschikt om de nodige herstellingen te kunnen uitvoeren en de goede werking van de OCT's te verzekeren. Wij hebben er op aangedrongen dat zij tegen uiterlijk 15 februari de normale werking van de systemen garandeert", zegt Ivaremwoordvoerder Marijke Herinckx.

CHRIS VAN ROMPAEY

Cartoon: cartoonist d'Auwe vergelijkt Lier met Napels, waar in 2007 het afval p straat bleef staan.


Bekijk alle artikels binnen Lier (2500)

ReactiesWat vind jij?

  • 2/2

    francois diels LIER, 01 februari '10 om 15:47 Ongepast?

    Dit is enkel voor OCT gebruikers, +- 20.000 andere Lierenaars lopen de gratis aanbieding tot 15/2 mis omdat hun laatst mogelijke aanbieding uiterlijk op 5 februari kan gebeuren. Stad Lier is hiervan op de hoogte maar doet er tot op heden niks aan !!! Van discriminatie gesproken !!!
    ID=580944 / GEBRUIKER=113903
  • 1/2

    ZONNI MANN ANTWERPEN, 30 januari '10 om 17:21 Ongepast?

    Dat heb je dan als je met onder-onder -onder-aannemers werkt en iedereen zijn parapluie open doet.Voor mij niet gelaten,weer 15 dagen gratis afval wegkieperen,mijn grote zolder geraakt stilaan leeg.Eigenlijk is dat Liers stadsbestuur nog niet zo slecht!LOL
    ID=579856 / GEBRUIKER=921366

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Lier (2500)

Meest gelezen in Lier (2500)

Alles over

Naar mobiele versie van deze site

Sport

d onofrio mbokani en jovanovic gaan topper beslissen
geudens sluit terug aan
westerlo is een afspraak met de geschiedenis

She

walter grootaers stopt met zingen
alex callier mijn kandidaten zijn geen circusapen
miss belgie laura beyne wil niet met mijn vriendje slapen

Vakantie

voordelig skien in het voorjaar
genieten van de zon op gran canaria
avontuur en spektakel voor jong en oud

Autonieuws

winterbanden binnenkort verplicht in belgie
chevrolet cruze nu ook als break
van roestbak tot rallywagen de opbouw

Video's

  extern 126 schepen vast in het ijs
  extern halfnaakt protest in colombia
  extern koude maakt putten in de wegen