Moeder uit Kapellen die kinderen vermoordde wordt geïnterneerd
07/12/'09
Chantal L., de vrouw uit Kapellen die midden 2008 haar twee kinderen om het leven bracht en vervolgens zelfmoord probeerde te plegen, moet geïnterneerd worden. Dat besliste de raadkamer in Antwerpen.
L. verstikte op 25 augustus 2008 haar kinderen Marcel (2) en Julie (4) met een kussen. Ze probeerde vervolgens zelfmoord te plegen door uit het raam te springen van hun villa aan de Kapellenboslei, maar het bleef echter bij enkele breuken.
Als verklaring voor haar wanhoopsdaad gaf L. relationele problemen op. Haar man kon het verlies van zijn twee kinderen niet verwerken en maakte even later een einde aan zijn leven.
Ontoerekeningsvatbaar
L. werd door een college van gerechtspsychiaters ontoerekeningsvatbaar verklaard. Uit de tegenexpertise die gedaan werd in opdracht van haar advocaten bleek dat de vrouw inderdaad ontoerekeningsvatbaar was, maar enkel op het moment van de dramatische feiten.
Het college van gerechtspsychiaters bleef echter vasthouden aan de eigen conclusie, waarop de raadkamer besliste dat L. geïnterneerd moet worden. Mogelijk gaan haar advocaten nog in beroep tegen het besluit. Dat kan gebeuren binnen de 15 dagen.