Saneringswerken in Hoboken starten midden maart
23/02/'10
Vanaf maandag 15 maart worden voorbereidingen getroffen en op vrijdag 19 maart gaan de effectieve bodemsaneringswerken van start in de wijk Vinkevelden in Hoboken. De werken kosten 250.000 euro en zullen maximaal drie maanden duren.
De woonwijk is al decennia verontreinigd door zware metalen. De bodem is er vervuild met lood, cadmium en arseen, afkomstig van Umicore, het vroegere Union Minière. De sanering is het gevolg van een akkoord dat werd gesloten tussen Umicore, de Vlaamse regering en de Openbare Vlaamse Afvalstoffenmaatschappij (OVAM).
OVAM is de opdrachtgever voor de sanering, waarbij vervuilde grond zal worden afgegraven en vervangen door zuivere teelaarde. In de huizen zullen stofrijke plaatsen worden ontstoft. De Openbare Vlaamse Afvalstoffenmaatschappij deelt de kost voor de werken met Umicore.
Op 2 maart volgt een informatieavond over de sanering.