Stad Herentals trekt belastingen op

17/12/'09 Herentals haalt de volgende jaren de broeksriem flink aan. Het raakte eerder al bekend dat de stad in 2010 enkele projecten schrapt (de job-studenten bij de groendienst) of voorlopig uitstelt (de bouw van de kunstencampus of de heraanleg van de stationsomgeving).

Toch plant Herentals zo’n vijf miljoen euro aan investeringen. De oppositiepartijen verwijten het schepencollege een gebrek aan visie en de manier waarop het de lagere inkomsten probeert op te vangen. Dat gebeurt niet alleen met de nieuwe verblijfsbelasting.

De aanvullende belasting op de personenbelasting gaat van 7,2 naar 7,4 procent en de opcentiemen op de onroerende voorheffing van 1.360 naar 1.400. Dat wil zeggen dat de Herentalsenaars zowat honderd euro meer betalen.

Het Vlaams Belang diende woensdag een klacht in bij provinciegouverneur Cathy Berx (CD&V) omdat die belastingverhoging niet als apart punt op de gemeenteraad geagendeerd stond. Volgens het schepencollege stond de verhoging duidelijk in de begrotingsnota.

HO, HHM




Bekijk alle artikels binnen Herentals (2200)

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    FRANS CORNELIS HERENTALS, 17 december '09 om 12:17 Ongepast?

    Zij die nu het meeste van hun oren maken zijn ook mede verantwoordelijk voor de "PUT" van Hertals(zie de zandstraat)en dat is een diepe put.Men zou die toelagen aan de zelfstandige kunnen terug schroeven(50.000€)en investeren in onze jeugd,dat zij tijdens het verlof ook nog een centje kunnen verdienen,die trouwens door hun ouders betaald worden.Men kan ook de wedde van den burgemeester en heel zijn schepenaanhang op de knip zetten.
    ID=552320 / GEBRUIKER=373065

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Herentals (2200)

Meest gelezen in Herentals (2200)

Naar mobiele versie van deze site

Sport

d day voor eddy wauters bij antwerp
clijsters twaalfde reekshoofd op australian open
enkel verpest debuut van ogunjimi

She

laura beyne 19 is miss belgie 2012
bart de wever boos om reclame voor dieet
beyonce is mama van ivy blue carter

Vakantie

dit vinden we irritant in hotels
laat het lot je vakantiebestemming bepalen
ijsberenduik in oostende afgelast door weersomstandigheden 2

Autonieuws

renault geeft megane gamma facelift
recordjaar voor volkswagen
ook toyota aygo kreeg facelift

Video's

  extern opera op kindermaat
  extern paardenshow apassionata in antwerpen
  extern vermiste student gevonden in zonienwoud