Aloysiuscollege breekt milleniumbox open

aloysiuscollege breekt milleniumbox open

08/02/'10 Aan de vooravond van het jaar 2000, schreven de leerlingen van het Geelse Aloysiuscollege hun toekomstvisie voor de 21ste eeuw. Nu, 10 jaar later, openden ze samen hun millenniumbox.

Het Aloysiuscollege stond tien jaar geleden mee aan de wieg van de scholengemeenschap KoGeKa. Er is sindsdien veel veranderd. Heel wat Aloysiusfans vreesden destijds voor het voortbestaan van ‘hun college’.

Vrouwelijke tsunami

“Ik heb de komst van de twee eerste vrouwelijke leerlingen en de eerste lerares nog meegemaakt”, getuigt Staf Lenaerts de oudste leerkracht van de school.

“Daarna is het hier een vrouwelijke tsunami geworden! Let op, ik zeg niet dat dat slecht is, maar vrouwen brengen verandering. De vraag die we ons toen stelden, was: blijft Aloysius het college? En wat kunnen we nu vaststellen? Sint Dimpna, de Heilige Maria en Sint Jozef (de drie andere Geelse scholen, red.) hebben Aloysius knock-out geslagen. Maar als je nu eens toevallig op het instituut moet zijn, hoor je jongeren vrolijk brullen en spelen. Aloysius ligt niet op het kerkhof en het is dus blijkbaar goed om hier te leven. Dat is voor iedereen dikke vette chance!”

Instituut

Vandaag noemt de school het Aloysiusinstituut. Wat er buiten het schoolse in die tien jaar gebeurd is, kwamen oud-leerlingen met veel enthousiasme aan elkaar vertellen. Ze waren duidelijk erg nieuwsgierig om hun brieven op te halen. Het werd een blij weerzien. Bij een lekker biertje Zeunt en de vrolijke tonen van het Aloysiusorkest werd nog lang nagepraat. Tot over tien jaar?

Marc Leysen

Lees meer in de maandagkrant van Gazet van Antwerpen




Bekijk alle artikels binnen Geel (2440)

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Aloysiuscollege breekt milleniumbox open'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Geel (2440)

Meest gelezen in Geel (2440)

Naar mobiele versie van deze site

Sport

vermaelen ziet arsenal met 7 1 winnen
zambia en ivoorkust naar halve finales africa cup
westerlo en stvv verliezen voeling met veilige plaatsen

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern retie 18 graden koudste plek
  extern naast ellende ook ijspret
  extern preventief strooien of niet