Nieuwe OCMW-voorzitster geraakt niet verkozen
14/07/'10
De extra Essense gemeenteraad van dinsdagavond was een maat voor niets. De oppositie dwarsboomde de benoeming van Imelda Schrauwen.
Het was de bedoeling van de meerderheid van CD&V en sp.a dat Imelda Schrauwen (CD&V) om 19u ontslag zou nemen als gemeenteraadslid en schepen. Dezelfde raad zou Alfons Tobback (CD&V) aanstellen als haar opvolger als raadslid. Op een latere datum zou Brigitte Quick (CD&V) de nieuwe schepen worden.
Met het ontslag zou wettelijk de weg vrij zijn om Imelda Schrauwen een half uur later op de OCMW-raad te verkiezen als voorzitster, als opvolgster van Jan Suykerbuyk, die op 16 juni zijn ambt neerlegde om gezondheidsredenen.
Maar door de laattijdige opstart van deze carroussel raakte dit plan niet rond tegen de gemeenteraad van eind juni en riep de meerderheid nu in allerijl een extra gemeenteraad samen. Helaas: door de afwezigheid van onder meer burgemeester Gaston Van Tichelt (CD&V), die in Tsjechië met vakantie is, had de meerderheid geen meerderheid meer. Dus besloot de oppositie van Open Vld en N-VA/PLE de zitting te boycotten, uit protest tegen de kostprijs van 2.000 euro van deze "overbodige" zitting.
Gevolg: de gemeenteraadsvoorzitter moest na een kwartier de zitting ophefffen zonder dat er iets beslist of iemand benoemd was.
Een nog sterkere vaudeville ontspon zich een kwartier later op de OCMW-raad. Waarnemend burgemeester Frans Schrauwen (CD&V) nam het woord én het voorzitterschap af van waarnemend OCMW-raadvoorzitster Brigitte Bové (Open Vld) en verdaagde de openbare zitting. Waarop een boze Bové samen met de andere oppositieleden de zaal verliet en Schrauwen ook de geheime zitting moest verdagen. De oppositie dient bovendien klacht in tegen deze handelswijze.
Er komt nu spoedoverleg tussen schepencollege en OCMW, waarna een nieuwe gemeenteraadszitting volgt. Daarna, vermoedelijk op 10 augustus, wordt Imelda Schrauwen alsnog OCMW-voorzitster.
Boris Rousseeuw