Frans Mathijssen troont zich tot koning van De Lustige Gans

frans mathijssen troont zich tot koning van de lustige gans

22/02/'10 De gansrijderskalender in de Polder ligt wat overhoop. Het voorbije weekend kroonden Zandvliet - met één week uitstel - en Ekeren hun koningen. Gansrijdersvereniging De Lustige Gans reed zondag al voor de vierde keer uit. Op het Kristus-Koningplein werd Frans Mathijssen tot koning gekroond.

De vijfentwintig ingeschreven ruiters, onder wie twee nieuwelingen, waagden vanaf 15u hun kans om Johan Vinck als koning op te volgen. Dat deze oeroude traditie in Ekeren populairder is dan ooit tevoren, was duidelijk te merken aan de massale opkomst op het Kristus- Koningplein.

Bekijk de profielen van verschillende gansrijders en vul uw eigen profiel in via onze Uploadpagina

Het hele gebeuren werd vakkundig aaneengepraat door Steven De Mondt vanuit de omroepwagen. Penningmeesters Marc Elseviers en Ann Stessens namen de financiën voor hun rekening. De vele toeschouwers zagen hoe Frans Mathijssen rond 18u de ganzenkop trok. Finaal mocht de koning van 2010 een premie van maar liefst 6.000 euro in ontvangst nemen, te besteden aan traktaties en feesten.

‘Franske’ (40 jaar) is bestuurslid van de De Lustige Gans en vrachtwagenchauffeur aan de haven voor transport Vito uit Hoevenen. Hij woont al vele jaren in de August Scheyvaertslaan. Het was zijn vierde deelname en hij was zichtbaar ontroerd met de zege. Vorige koningen waren Wim Vansteenkiste (2007), Alex Lemaire (2008) en Johan Vinck (2009).

ANSC

www.delustigegans.be

Bekijk 30 foto's van het gansrijden




Bekijk alle artikels binnen Ekeren (2180)

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    Jerry Peeters ANTWERPEN, 22 februari '10 om 18:54 Ongepast?

    Ik was gisteren aanwezig op het Gansenrijden in Ekeren. Wel ik moet in alle eerlijkheid zeggen dat de Koning zich onrechtmatig tot koning heeft gekroond. Het paard stond VOLLEDIG stil onder de galg en dan mag de gansenrijder niet meer trekken. De koning heeft de kop getrokken door het niet naleven van de reglementen en dit wil zeggen dat de eerstvolgende de kop gratis cadeau krijgt. En diegene die heeft valsgespeeld MOET voor de volgende 3 jaar uitgesloten worden. Dat zijn de Polderreglementen en deze hebben de ruiters ondertekend. Dit krijgt nog een staartje :-(
    ID=595269 / GEBRUIKER=966405

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Ekeren (2180)

Meest gelezen in Ekeren (2180)

Alles over

Naar mobiele versie van deze site

Sport

eddy merckx crasht in qatar
zdenek stybar wordt maar halftijds veldrijder
zdenek stybar wordt maar halftijds veldrijder 2

She

relatie is mooiste op einde van je leven
selah sue wou podium niet op zonder wodka
jan smit seks is een goede uitlaatklep

Vakantie

wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app
niet te missen citytrips in 2012

Autonieuws

nieuwe mercedes a klasse open en bloot gespot
lamborghini suv op komst

Video's

  extern medaille voor clint eastwood
  extern mokerslag voor personeel bekaert
  extern onzekerheid voor vele gezinnen