Ingang UZA wordt heel wat veiliger

ingang uza wordt heel wat veiliger

26/02/'10 De hoofdingang van het Universitair Ziekenhuis wordt straks veel veiliger, doordat auto’s er niet meer pal voorbij zullen mogen rijden. De bushalten zijn al verplaatst.

De bushalten voor het Universitair Ziekenhuis Antwerpen (UZA) in Edegem zijn na dertig jaar verplaatst. Ze bevinden zich niet meer juist voorbij de hoofdingang, maar ervoor of erachter. Door de installatie van vier perrons krijgen reizigers en bussen ook meer ruimte.

Een bijkomend voordeel is dat de bussen niet meer pal voor het ziekenhuis doorrijden naar de uitgang. Hierdoor moeten ze dus ook niet meer de wandelweg naar de hoofdingang dwarsen. “Het was inderdaad de bedoeling de hoofdingang autovrij te maken”, zegt het hoofd van de Technische Dienst van het UZA, Dirk De Man.

“Geen luxe”

“Dat is geen luxe, als je weet dat er dagelijks tussen de 4.000 en 5.000 mensen het ziekenhuis bezoeken.”Aan weerskanten van de hoofdingang komen er bushalten. Op details na is de eerste afgewerkt, het busstation-Noord. Daar stoppen bussen die via het Wilrijks Universiteitsplein uit de stad komen.

Rotondes

Aan de andere kant van de hoofdingang, ongeveer op de plaats waar vroeger de doktersparking was, komt het busstation-Zuid. Autobussen uit onder meer Kontich en Lier zullen naar daar worden geleid via een nog aan te leggen rotonde op de Drie Eikenstraat.

De bussen rijden vervolgens naar een tweede rotonde op het terrein van het UZA. Automobilisten kunnen daar ook passagiers afzetten voor ze parkeren. Bussen rijden er een beetje voorbij tot ze aan de zuidelijke perrons komen.Ook de ambulances snellen via deze twee rotondes naar de spoedafdeling, al zal dat gebeuren via een aparte, parallelle weg.

Groenliefhebbers hoeven niets te vrezen, want voor elke boom die verdwijnt - en dat zijn er sowieso niet veel - komt er één in de plaats. “Aan de zuidkant moeten we één heuvel met bomen wegdoen”, zegt De Man. “Maar de nieuwe heuvels zijn al aangelegd. Want we willen zo weinig mogelijk veranderen aan het concept van tuinarchitect Wirtz.”

JVB

Lees de Metropooleditie van Gazet van Antwerpen voor meer reacties.




Bekijk alle artikels binnen Edegem (2650)

ReactiesWat vind jij?

  • 1/1

    Caroline broddin EDEGEM, 09 maart '10 om 19:33 Ongepast?

    't si me toch wat, mar blijkbaar zijn ze weer de bankskes aan de haltes vergeten. 't is toch te verwachten dat aan een ziekenhuis veel zieken (en mensen met bv hunne voet in de gips zoals ik vorige zomer) de bus willen nemen. de meeste bussen daar rijden maar om de 20à30min. dit wil dus zeggen da als ge de bus aan uwe neus voorbij zie gaan da ge lang moet wachten en als "patient" is dit niet altijd even leuk. ik bv mocht toen nog niet op diene voet staan dus da wilde zeggen dat ik met mijn been over een kruk 30min kon wachten op de volgende bus, niet echt aangenaam hoor maar een ander oplossing was er ni. en als ge nu denkt da da voor de lijn is, neehoor, 't zijn haltes op privéterein en daar moet den eigenaar voor de bankskes zorgen. ben ik de enig die dit raar vind???
    ID=605275 / GEBRUIKER=420933

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Edegem (2650)

Meest gelezen in Edegem (2650)

Alles over

Naar mobiele versie van deze site

Sport

ref nzolo keurt veld lierse voorlopig goed
ref nzolo keurt veld lierse voorlopig goed 2
grncarov riskeert zware schorsing ik heb niemand vermoord

She

vier bekende vrouwen geven zich bloot voor ook getest op mensen
huldiging peter goossens in extremis afgeblazen na ongeval
actrice lotte pinoy zwanger op rode loper

Vakantie

voor ieder wat wils op kreta
winterzon is populairder dan wintersport
valentijn tussen de dolfijnen

Autonieuws

nieuwe aanslag op autopendelaars
alfa romeo giulietta speelt ijshockey video

Video's

  extern harry potter in horrorfilm
  extern aardbeving doodt 13 filipijnen
  extern welke doping nekte contador