Duvel Moortgat neemt De Koninck over
05/08/'10
Brouwerij Duvel Moortgat neemt de Antwerpse brouwerij De Koninck, van het "Bolleke Koninck", volledig over.
"Duvel Moortgat heeft een akkoord bereikt voor de overname van 100 procent van de aandelen van de groep Brouwerij De Koninck. Met deze overname vervolledigt Duvel Moortgat haar portefeuille van speciaalbieren en wil ze aan de bieren van De Koninck een nieuw elan geven", luidt het in een mededeling.
Brouwerij De Koninck is gelegen in het hart van Antwerpen en heeft een unieke band met de stad. Het "Bolleke Koninck" wordt vooral in groot Antwerpen en Nederland gedronken, maar geniet naamsbekendheid in heel België.
"Het Bolleke is een sterk merk en een kwalitatief speciaalbier dat perfect past binnen het gamma van Duvel Moortgat", zegt Michel Moortgat van Duvel Moortgat. "Onze internationale distributie biedt de ideale uitvalsbasis om De Koninck stapsgewijs uit te bouwen."
Dankzij de overname krijgt Duvel Moortgat ook heel wat vastgoed in handen. Het gaat om onder meer de site van de brouwerij De Koninck en 63 horecapanden, waaronder het bekende café "Den Engel" op de Grote Markt van Antwerpen. Daarnaast wordt ook bierhandel Brouwerij De Valk uit Wijnegem, die dagelijks levert aan honderden cafés en restaurants, eigendom van Duvel Moortgat.