Duizenden patiënten krijgen dubbele factuur van ZNA

duizenden patienten krijgen dubbele factuur van zna

26/08/'10 Maar liefst 4.200 patiënten hebben de voorbije maanden een dubbele factuur ontvangen voor eenzelfde raadpleging bij ZNA. De Antwerpse ziekenhuisgroep belooft elke fout zo snel mogelijk recht te zetten.

"Het probleem kwam aan het licht nadat enkele alerte patiënten ons hadden gecontacteerd", zegt een woordvoerder van het ziekenhuis. "Sinds juni hebben we een complexe en omvangrijke implementatie in gebruik genomen voor onze facturatie en administratie."

Twee facturen

"Hoewel alles uitvoerig werd getest, is er bij 4.200 patiënten die tussen juni en juli op raadpleging kwamen, iets misgelopen. Die ambulante patiënten ontvingen namelijk twee keer een factuur voor één en dezelfde consultatie."

"Alle getroffen patiënten zullen eerstdaags een aangepaste factuur met begeleidend schrijven ontvangen, waarin we hen vragen ons hun bankrekeningnummer te bezorgen om op terug te storten."

Daarnaast zal het ziekenhuis eind 2010 het teveel aan terugstortingen die ziekenfondsen al hebben uitbetaald, terugvorderen van de bewuste patiënten. Vervolgens wordt die som doorgestort naar de betrokken ziekenfondsen. Het gemiddelde bedrag van de betrokken facturen schommelt rond de 25 euro.



ReactiesWat vind jij?

  • 11/11

    Werner A SCHOTEN, 30 augustus '10 om 18:53 Ongepast?

    ZNA stuurd mij na 7 maand nog een rekening voor een steriele handschoen te betalen 0,21€ , een envelope met 2 brieven in en Een stempel van 0,59€ . Zonder diegene die zijn tijd daar moet insteken ( die werkt ook niet gratis ) een verlies van 0,38€ cent Dat moet toch via ergens gerecupereerd worden niet ?
    ID=712523 / GEBRUIKER=1117154
  • 10/11

    gerry coe MORTSEL, 30 augustus '10 om 15:46 Ongepast?

    de oorzaak van al die administratieve rompslomp ligt bij de overheid(RIZIV en de ziekenkassen,die kampioenen zijn in 't produceren van formulieren en overbodige regeltjes)
    ID=712378 / GEBRUIKER=1129672
  • 9/11

    Emmanuel Paulus BORGERHOUT (ANTWERPEN), 28 augustus '10 om 07:27 Ongepast?

    Het ZNA gaat wat zij teveel hebben gekregen terugvorderen van hun patiënten... Hopelijk slaat dat enkel op een administratieve zinsnede zoiets van we geven 1000 euro terug, 900 vorderen we voor het ziekenfonds en 100 storten we op uw rekening. Als dit een daadwerkelijk terugeisen van geld gaat worden betekent dit een sociale ramp waarbij het ZNA zelfs rechtspraak zonder rechtbank en deurwaarders inzet. Dit is een misdadigheid die zelfs tot moord kan leiden, maar geen rechter of politiek die dat bekijkt laat staan meer.
    ID=710681 / GEBRUIKER=340768
  • 8/11

    paul noydens SCHOTEN, 27 augustus '10 om 16:29 Ongepast?

    sorry,maar je al 4 maal een verkeerde factuur heb gekregen en dat je bij de ombudsvrouwheb geweest van jan palfijn en die bevestigde dat het maanden kon duren vooral het wordt terug gestort wordt want dat programma was nog niet in orde en dat het personeel die ook nog geen klacht mochten indien dat vindt ik wel jammer hoor, als wij tweemmal ongustig krijgen op het werk dan vliegen wij buiten,dus mijn mening is die directeur moet nu ook maar opstappen, het gaat wel meer dan 4200 mensen hoor,
    ID=710472 / GEBRUIKER=325850
  • 7/11

    De Roeck Koen ZOERSEL, 27 augustus '10 om 09:44 Ongepast?

    Zie mijn vorige reactie ivm wijze factureren. Ik bedoelde hierbij niet de facturen van ZNA maar wel van het UZ Antwerpen. Sorry voor dit misverstand.
    ID=710159 / GEBRUIKER=422034

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Naar mobiele versie van deze site

Sport

gent blijft overeind op leuvense ijspiste
naessens duwt westerlo in de put 2
naessens duwt westerlo in de put

She

meiden zijn bang van orale seks
met een incestrelatie tussen broer en zus heb ik geen problemen
siegfried bracke weer even journalist veel gezelliger dan bij vrt

Vakantie

zorgeloos op skivakantie vertrekken
wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app

Autonieuws

kia track ster concept
een keer teveel fout geparkeerd
skoda citigo nu ook als vijfdeurs

Video's

  extern retie 18 graden koudste plek
  extern naast ellende ook ijspret
  extern preventief strooien of niet