Nieuwe deelfase in tramlijnverlenging Deurne-Wijnegem van start
11/03/'10
Begin april start deelfase 1b van fase 1 van de tramlijnverlenging Deurne-Wijnegem. Om de werken voor te bereiden moet de aannemer vanaf 15 maart de verbindingsweg die toegang geeft tot de sportvelden, de ijsbaan en de begraafplaats Ruggeveld, afsluiten. Gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid. Om de vele scholen te kunnen bedienen is er voor de bussen van De Lijn wel nog een doorgang via een speciale bussleuf.
In de 1e fase van de werken wordt de Turnhoutsebaan aangepakt tussen de Schotensesteenweg en de Ruggeveldlaan. Tegelijkertijd zijn ook de werken aan de gang op de Ruggeveldlaan tussen de Turnhoutsebaan en de Ertbruggelaan. Deelfase 1a is bijna afgerond en begin april wordt gestart met deelfase 1b.
In deelfase 1b bestaat de werfzone uit de zuidkant van de August van de Wielelei, tussen de Schotensesteenweg en de Ruggeveldlaan, en de oostkant van de Ruggeveldlaan, tussen de August van de Wielelei en de Ertbruggelaan.
Om de nodige voorbereidingen te treffen voor de omschakeling naar deelfase 1b moet de aannemer de verbindingsweg naar de sportvelden, de ijsbaan en de begraafplaats Ruggeveld vanaf 15 maart ’10 afsluiten voor gemotoriseerd verkeer. Fietsers en bromfietsers worden omgeleid via de bestaande weginfrastructuur naast de ijsbaan Ruggeveld.
De verbindingsweg blijft afgesloten tot de omschakeling naar fase 2 begin augustus. Enkel bussen van De Lijn krijgen toegang tot de weg via een speciaal voorziene bussleuf. In die buurt bevinden zich immers enkele scholen waarvan vele leerlingen het openbaar vervoer gebruiken.
De bereikbaarheid van de begraafplaats en de sportvelden blijft wel gegarandeerd. De bewoners in de buurt ontvingen een bereikbaarheidskaart met de omleidingswegen tijdens fase 1b voor gemotoriseerd verkeer en fietsers. Het plan staat ook op de website www.antwerken.be.
Het uitbreiden van de openbaarvervoerinfrastructuur is een prioriteit in het Masterplan Mobiliteit Antwerpen. In Deurne en Wijnegem wonen relatief veel mensen op korte afstand van Antwerpen. Met de tramlijnverlenging krijgt de rand een snelle en duurzame verbinding met de stad. Het project voorziet de volledige vernieuwing van de Turnhoutsebaan, de August van de Wielelei en de Ruggeveldlaan. Niet alleen wordt de straat van gevel tot gevel heringericht, ook worden tramlijnen 10 en 5 doorgetrokken.
Fasering tramlijnverlenging Deurne-Wijnegem

Galerij