Onderzoek naar ellenlange files aan brug Sas 4

21/12/'09 De bruggen van de Schotense Vaart staan steeds vaker omhoog, met files tot gevolg. Aan de brug aan Sas 4 in Sint-Job is het fileleed het grootst. Nv De Scheepvaart onderzoekt de toestand.

Het toenemende scheepvaartverkeer op de Schotense Vaart heeft ook grote gevolgen voor de automobilisten die door de open bruggen steeds langer moeten aanschuiven. Raadslid Patrick Van Assche (Vlaams Belang) kaartte het probleem nogmaals aan tijdens de jongste gemeenteraadszitting van Brecht.

Hij stelde dat de files soms wel tot aan de oprit van de E19 reiken, wat tot levensgevaarlijke situaties kan leiden. “Niet alleen in de Beukenlei, maar in de hele Brugstraat, in de Eikenlei en op de Schotensteenweg tot aan Cambeenbos staan rijen auto’s te wachten als de brug omhoog staat. Kan er naar een oplossing worden gezocht?” vroeg hij.

Burgemeester Luc Aerts (CD&V) antwoordde dat hij overleg had gepleegd met mensen van nv De Scheepvaart, die onder meer instaat voor het beheer en onderhoud van de Schotense Vaart. “Die overheidsfirma is bereid om met andere partners naar oplossingen te zoeken”, deelde de Brechtse burgemeester mee.

Testcase

In de loop van de tweede helft van maart 2010, op een ogenblik dat de zomerdienstregeling van kracht is en de bediening van de bruggen van 6 tot 20u plaatsheeft, wordt het effect van het scheepvaartverkeer en de openstaande brug via een testcase onderzocht. Zowel de gevolgen mét als zonder stremmingen van het scheepvaartverkeer worden in die periode in kaart gebracht.

Die testcase verloopt in samenwerking met de lokale politie Voorkempen en met de federale wegpolitie. “Zo’n onderzoek in de winter uitvoeren, als de bediening van de bruggen om 17u stopt, is niet zinvol. Vandaar dat we wachten tot de zomer in aantocht is”, aldus Aerts.

De burgemeester deelde voorts mee dat bijkomend een kwaliteitsonderzoek volgt naar de toestand van de brug aan Sas 5, even verderop in de richting van Schoten. “Indien die brug moet worden vervangen door een nieuwe, wordt ernstig onderzocht of er ter plaatse, zoals aan Sas 4, een brug met twee rijstroken kan worden geplaatst”, besloot hij.

JVS




Bekijk alle artikels binnen Brecht (2960)

ReactiesWat vind jij?

  • 3/3

    Patrick Van Assche BRECHT, 30 december '09 om 11:14 Ongepast?

    Mag ik daaruit besluiten dat u weet wat u te doen staat bij de volgende verkiezingen ? Er is slechts één partij die propere handen heeft; alle andere zitten of zaten in de meerderheid ....
    ID=559160 / GEBRUIKER=340878
  • 2/3

    Rurik . ANTWERPEN, 26 december '09 om 17:01 Ongepast?

    Er zijn plannen om het kanaal Dessel-Schoten verder uit te diepen ( van 1.90 tot 2.10 m ). Citaat : Het dieper maken van de vaargeul moet de CAPACITEIT en de bevaarbaarheid van het kanaal VERBETEREN . Ziezo, burgemeester, het geld voor de studie van maart 2010 is nu al over de balk gegooid, want het kanaal wordt slachts in 2011 uitgediept. Typisch voor de partij die deze gemeente regeert sinds mensenheugenis : als burgemeesters eerst wat notarissen die verkavelden, dan een leverancier van bouwmaterialen, en nu eentje die geld gaat uitgeven om te constateren dat er toch niets aan te doen is : een ringweg rond St. Job kan niet meer, alles is bijna verkaveld, en alle verkeer van de E19 moet over hetzelfde kruispunt(je).
    ID=557418 / GEBRUIKER=349708
  • 1/3

    Rurik . ANTWERPEN, 24 december '09 om 19:18 Ongepast?

    Nog veel meer verkavelen in St. Job, en nog minder politie dan nu, en de problemen zijn opgelost. Er ook voor zorgen dat er maar één kruispunt is dat al het verkeer moet slikken, en de lichten niet aanpassen zodat het verkeer tot op de E19 staat. Daarna geld uitgeven voor een nutteloze studie, en hey presto, het probleem is opgelost. Eigen schuld, dikke bult : als die van St. Job al een halve eeuw dezelfde partij in het zadel kiezen, verdienen ze niet beter. Correctie : ze verdienen wel. Sommigen. Aan de verkavelwoede.
    ID=556820 / GEBRUIKER=349708

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Brecht (2960)

Meest gelezen in Brecht (2960)

Naar mobiele versie van deze site

Sport

ibrahimovic drie matchen geschorst voor slaan van tegenstander
stadionverbod voor fan die minuut stilte voor vader sonck verstoorde
stadionverbod voor fan die minuut stilte voor vader sonck verstoorde 2

She

lesley ann poppe naakt voor playboy
madonna komt naar belgie
een leven zonder overgewicht wenkt voor baby s die met vingers eten

Vakantie

venetie wil cruiseschepen weren
chinese toeristen veroveren parijs
voor ieder wat wils op kreta

Autonieuws

van roestbak tot rallywagen plamuren schuren en spuiten
nieuwe aanslag op autopendelaars

Video's

  extern harry potter in horrorfilm
  extern aardbeving doodt 13 filipijnen
  extern welke doping nekte contador