Jongeren willen volksraadpleging over jeugdhuis

jongeren willen volksraadpleging over jeugdhuis

05/08/'09 Het bestuur van jeugdhuis Tuitvlugt en het gemeentebestuur blijven ruziën over het beheer van het nieuwe jeugdlokaal. De jongeren willen nu een volksraadpleging.

Vijf jaar nadat een brand jeugdhuis Tuitvlugt in de as legde, staat er eindelijk een volledig nieuw gebouw. De kosten daarvoor liepen veel hoger op dan aanvankelijk gepland. Het gemeentebestuur weigert om het nieuwe gebouw over te dragen aan de jongeren zo lang er geen gebruiksovereenkomst is.

Na acht maanden onderhandelen zijn de jongeren het beu. “We komen geen stap verder”, zegt ondervoorzitter An Goetschalckx.

Conciërge

“Het gemeentebestuur wil het gebouw ter beschikking stellen in ruil voor een soort conciërgefunctie. Zij doen de boekingen en ontvangen de huurgelden en wij moeten de zaal openhouden en opkuisen. Het kan niet de bedoeling zijn dat wij het vuile werk gaan doen."

"Vijftien jaar geleden zijn we begonnen met een lege loods die we zelf hebben ingericht. De gemeente heeft nu de verzekeringsgelden gebruikt om het terug op te bouwen, maar het is wel zo dat daar dus een deel van ons kapitaal inzit.”

Lege doos

De hele kwestie draait dus voor een groot gedeelte rond geld. Het gebouw was geraamd op 400.000 euro, maar ondertussen is de factuur al opgelopen tot het dubbele. Daar draait de gemeente nu voor op.

“Dat is niet onze schuld”, vult Goetschalckx aan. “Wij hadden net als vijftien jaar geleden gewoon een lege doos gevraagd. Vier muren met een dak op dus. Voor de inrichting zouden we wel zelf gezorgd hebben, we hebben daarvoor trouwens 100.000 euro van de verzekering gekregen.”

Ondertussen is het gebouw klaar, maar het wordt nog steeds niet gebruikt. “Het licht brandt al, maar we hebben geen sleutel, dus kunnen we niets organiseren. We hebben nochtans grootse plannen. Een fuifruimte, een gezellig café en een repetitieruimte. Voorlopig komt daar dus niks van, maar de maat is nu echt vol. Weldra ondernemen we actie!”

Handtekeningen

“We willen dat de inwoners van Borsbeek scheidsrechter spelen”, legt Goetschalckx uit. “We gaan voor niets minder dan een volksraadpleging. Daarvoor hebben we tweeduizend handtekeningen nodig. De voorbereidingen om die vast te krijgen, zijn al volop aan de gang.”

Gisteren werden er al in heel de gemeente affiches rondgedeeld. “Op 15 augustus geven we een fuif in een tent op de festivalweide op het Fort. Dat wordt de officiële start van de handtekeningenactie.”

Marc DE SWERT




Bekijk alle artikels binnen Borsbeek (2150)

Feed

Borsbeek (2150)

Meest gelezen in Borsbeek (2150)

Naar mobiele versie van deze site

Sport

kortrijk neemt optie op ticket finale beker van belgie
okapi aalstar verliest in bonn in eurochallenge
tientallen doden bij rellen na voetbalwedstrijd in egypte video

She

wendy van wanten dit gaat te ver
dirk de prins even illegale visverkoper
primark wil rest van belgie veroveren

Vakantie

overnachten in zoete b b
chocoladeplezier op valentijnsdag
nederlanders blijven op cruise gaan

Autonieuws

getest audi q3
ook autokeuring vanaf vandaag duurder 2
conceptwagen uit jaren 60 voorspelde de toekomst

Video's

  extern 73 doden na voetbalwedstrijd
  extern 24 uur mee op straat in de kou
  extern vrieskou meteo alarm verhoogd