Tiener uit Borgerhout ontsnapt uit gevangenis
10/02/'10
Een 18-jarige jongeman uit Borgerhout is woensdagochtend ontsnapt uit de jeugdgevangenis van Tongeren. De politie is met een aantal ploegen en speurhonden op zoek naar hem.
De jonge crimineel wist via het dak over de muur te klauteren. Samen met de tiener hebben nog twee anderen geprobeerd om te ontsnappen. Die zijn daar niet in geslaagd. Eén van de twee brak zijn been toen hij viel, terwijl de andere er met lichtere verwondingen vanaf kwam. Het duo werd onder politiebegeleiding overgebracht naar het ziekenhuis.
Twee weken geleden klaagde de socialistische vakbond ACOD nog dat er te veel cipiers zijn in de Tongerse jeugdgevangenis. Zo zou die vanaf deze maand 60 bewakers tellen voor amper 13 jeugddelinquenten.
De jeugdgevangenis is pas sinds november vorig jaar open.
Galerij