Rupske Lauwers heeft ere-tafel in Grinta

13/03/'10 Naast eten aan de Eddy Merckx-tafel kan je in Casa Grinta voortaan ook tafelen met Hemiksems wielerlegende Willy -Rupske- Lauwers.

Chef Paul Van Bommel van Casa Grinta kan zijn passie voor wielrennen moeilijk verstoppen. Boven zijn restaurant in de Kardinaal Cardijnstraat 46 in Terhagen huist zijn privécollectie. "Ik heb meer dan 1.300 miniatuurfietsen en meer dan 120, meestal gesigneerde, wielertruien van wielergoden van de laatste vijftig jaar. Alles wat maar naar wielrennen ruikt, kan je hier bekijken", zegt Paul Van Bommel.

Toen hij hoorde dat de zus van de verongelukte baanrenner Willy Lauwers vijftig jaar na zijn dood een boek over zijn loopbaan publiceerde, nam Van Bommel contact met haar op. "In het restaurant werk ik voor de inrichting samen met twee kunstenaressen. Nadat Nicole Lauwers mij diverse spulletjes van Rupske had gegeven, besloten wij om hier ook een ludieke tafel rond te maken."

Zus Nicole en broer Danny zijn fier op de eretafel van hun broer. "Ik ben blij dat ik op deze manier mijn broer kan eren en hem levendig kan houden", zegt Nicole emotioneel. Willy Lauwers verongelukte in 1959 op 23-jarige leeftijd op de piste van Palma De Mallorca (Spanje). De naam Rupske heeft Willy van zijn vader geërfd. Vader Lauwers was ook een wielrenner. Omdat hij zich als geen ander door de kleinste gaatjes in het peleton naar voor kon wringen, kreeg hij de bijnaam de RUPS.

Stunts

Broer Danny heeft zijn broer nauwelijks gekend. Hij was amper een jaar oud. Van de foto's en uit de verhalen begreep hij later dat broer Willy een artiest was op de fiets. "Ik ben zelf vijf jaar beroepsrenner geweest. Ik heb onder andere met Lucien Van Impe, Freddy Martens en Michel Vaarten op de piste gereden. Ik heb geregelde de stunts van mijn broer overgedaan. Fietsen op rollen en ondertussen je fiets demonteren of door een tube kruipen, wij konden het", vertelt hij. Het boek van Rupske Lauwers kost 40 euro: 0492-77.08.93, boekwillylauwers@hotmail.com , www.casagrinta.be.

Jan BOEY




Bekijk alle artikels binnen Boom (2850)

Feed

Boom (2850)

Meest gelezen in Boom (2850)

Naar mobiele versie van deze site

Sport

sportpaleis op een uur uitverkocht voor match antwerp giants
arbiter tegen klagende rugbyspeler dit is geen voetbal video
enkel voetbal in eerste nationale dit weekend

She

dochter michel daerden opent boetieks
rommel is mannelijke manier om territorium af te bakenen
selah sue wou podium niet op zonder wodka

Vakantie

wat je zeker niet mag doen tijdens een safari
de hele wereld aan je voeten in een app
landelijk genieten in b b mussenzele

Autonieuws

kart gratis mee met autokanaal be
nieuwe mercedes a klasse open en bloot gespot
parkeerbedrijf gebruikt gps om parkeertijd te controleren

Video's

  extern medaille voor clint eastwood
  extern mokerslag voor personeel bekaert
  extern onzekerheid voor vele gezinnen