Sympathisanten protesteren tegen gedwongen sluiting Den Top

sympathisanten protesteren tegen gedwongen sluiting den top

12/01/'10 Het historische café Den Top op de Markt in Berlaar heeft de deuren (tijdelijk) gesloten. Uitbaters Jiri en Lieselotte hebben de inboedel op bevel van een deurwaarder moeten buitenhalen.

De reden voor de sluiting is een ingewikkeld geschil over de huurovereenkomst met de eigenaars, de Berlaarse familie Vermosen. “Ons huurcontract is op 31 december afgelopen en wij willen het verlengen. De eigenaars willen het historische gebouw afbreken en er appartementen zetten. Maar er is geen sloopvergunning en bovendien heeft de gemeente een aanvraag ingediend om het gebouw te beschermen als monument."

Geen inkomsten

"De kans dat we voor de rechter gelijk krijgen en onze huurovereenkomst toch kunnen verlengen, is volgens ons groot”, zegt Jiri Peeters. Maar de zaak werd in september uitgesteld tot maart.

"De eigenaar laat ons nu in afwachting van de uitspraak uit onze zaak zetten. Dat wil zeggen dat wij minstens tot maart geen inkomsten hebben, terwijl de rekeningen wel binnen blijven komen. Het zou veel menselijker zijn om ons tot de uitspraak nog verder te laten doen. Maar misschien willen ze ons gewoon kraken, ondanks de vele investeringen die we in het gebouw hebben gedaan. Ik woonde ook boven het café, dus ben ik momenteel officieel dakloos. Ondertussen horen we geruchten dat de waardevolle toog uit 1870 weldra zou uitgebroken worden. We kunnen zelfs niet meer aan onze post”, zegt Jiri.

Deurwaarder

Omdat ze het pand een week na het vervallen van de huurovereenkomst nog niet hadden verlaten, kwam de deurwaarder vrijdag langs. Er was ook een legertje politieagenten stand-by om in te grijpen als het uit de hand zou lopen, maar zover kwam het niet.

“Er zaten heel wat klanten binnen. We hebben ons rustig gedragen, want boel maken lost toch niets op. De deurwaarder heeft ons nog de kans gegeven om onze inboedel zelf in te pakken en in een vrachtwagen te laden. Familie en vrienden hebben ons daarbij geholpen. We stonden te bibberen op onze benen toen we eraan moesten beginnen. Dit is een ramp”, zucht Jiri.

“We hebben altijd ons best gedaan om meer leven in Berlaar te krijgen, onder andere door dit jaar De Zomer van Balder te organiseren. Ons café draaide ook heel goed. Het is zelfs erkend als één van de mooiste cafés van Vlaanderen. Dat maakt het allemaal extra spijtig”, vult Lieselotte aan.

De klanten en sympathisanten van Den Top pikken de plotse sluiting niet. Op internet werd via Facebook een actiegroep opgericht, met Gert Put als gangmaker. Na twee dagen telde de groep ‘Hot den Top’ al zo’n 600 leden. De commentaren zijn eensluidend: blijf van ons café af. De familie Vermosen was maandag niet bereikbaar voor commentaar.

Bert Provoost




Bekijk alle artikels binnen Berlaar (2590)

ReactiesWat vind jij?

  • 18/18

    G. V. ANTWERPEN, 15 januari '10 om 11:49 Ongepast?

    Eerst had ik hier andere commentaar, maar na alles wat ik hier op de site gelezen heb, lijkt het me inderdaad ni meer dan normaal dat Den Top gesloten wordt, zoals het eigenlijk al lang gepland en geweten was. Daarbovenop ook nog eens het gedrag van huurders en andere tussenpersonen doorheen de jaren, lijkt het me ook normaal dat de eigenaars eindelijk rust zullen krijgen in alle lopende en misschien komende geschillen. Het was en is een familie eigendom van vader op zoon, en de huidige eigenaars moeten dit onderdeel in hun leven met schoonheid kunnen afsluiten en verder genieten van het leven. Nog altijd respect voor Meester Vermosen ..... jaja, da's al effe geleden...
    ID=569605 / GEBRUIKER=456867
  • 17/18

    s v BERLAAR, 14 januari '10 om 19:45 Ongepast?

    aan a.c. ik citeer uw woorden: "betreffende de huur ben ik 200% zeker dat die altijd op tijd is betaald". ge moest komiek worden. de eigenaars hebben op voorrand de laatste uitbater verwittigd via z'n grootvader dat het contract eindigt op 31/12/09. ook dat de bvba sa-lu een groot huurschuld had staan. wie neemt er dan nog een zaak over??
    ID=569270 / GEBRUIKER=951606
  • 16/18

    Pascale Wouters BERLAAR, 13 januari '10 om 20:08 Ongepast?

    Volledig mee akkoord dat een eigenaar met zijn eigendom mag doen wat hij wil. 't Zou nog wat worden als alle huurders hun goesting mochten doen.
    ID=568426 / GEBRUIKER=951586
  • 15/18

    s v BERLAAR, 13 januari '10 om 20:05 Ongepast?

    vanaf 1935 is den top uitgebaat als café en hebben de mensen van berlaar er hun pint kunnen gaan drinken. hebben de eigenaars na 75 jaar niet het recht hun eigendom voor zichzelf te gebruiken? laten we eerlijk zijn het gebouw van den top is in slechte staat. het is ook geen gebouw met een speciale stijl en heeft dus geen historische waarde. de meubelen maken het café, maar de banken die deel uitmaken van de lambrisering zijn afgebroken en spoorloos verdwenen. waarom heeft de uitbater die banken vlak voor de uitzetting afgebroken???!!! waarom reageert niemand op het feit dat die authentieke meubelen verdwenen zijn??
    ID=568421 / GEBRUIKER=951606
  • 14/18

    gert put BERLAAR, 12 januari '10 om 23:59 Ongepast?

    laat mij het zo stellen in Antwerpen zijn ook veel café's maar er is niemand die er nog maar aan denkt om den engel af te breken... in heist op den berg zullen ze het pleintje ook nooit afbreken. omdat dit cafés zijn die alle lagen van de bevolking bijeen brengen maw de verzuring tegen gaan, en je kan wel stellen dat den top het laatste café was die dat deed in het dorp. Daarom ook de massale sympathie betuigingen voor ons en dan spreek ik voor een serieus gedeelte van de bevolking. Voor ons maakt het niet uit wie er achter den toog staat als ze het café maar intact houden. maar de eigenaar is den eigenaar en om de moment maakt het hem niks uit dat de rest van Balder er anders over denkt. de disputen tussen eigenaar en uitbater laten mij eigenlijk koud.
    ID=567804 / GEBRUIKER=951296

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Berlaar (2590)

Meest gelezen in Berlaar (2590)

Alles over

Naar mobiele versie van deze site

Sport

waasland beveren lommel afgelast 2
ook deze week wordt er enkel gevoetbald in jupiler league
tom boonen wint zijn tweede rit in qatar

She

de centen van ignace crombe
tess goossens houdt ermee op
antwerpse borsten krijgen hun verdiende walhalla

Vakantie

dit was disneyland in 1957 video
zo beleef je een zorgeloze en gezonde cruise
azuurblauwe zee en parelwitte stranden op de bahama s

Autonieuws

getest daelim 125 s3 is potige scooter
kan je een flitscamera misleiden
dodge babe heeft verrassing in petto video

Video's

  extern lesley ann poppe uit de kleren voor playboy
  extern contador ik kom sterker terug
  extern energiefactuur loopt op