Bareel weer op slot

bareel weer op slot 2

30/11/'09 Na bijna vier maanden is er opnieuw een bareel geplaatst aan de Danckerseweg. Die gaat vanaf morgen, 1 december, ook écht op slot. De gemeente Stabroek pakt zo opnieuw het sluikverkeer richting Berendrecht aan.

Jaren geleden al werd een poging ondernomen om het sluipverkeer uit de Danckerseweg weg te houden met een bareel ter hoogte van Oud Broek. Eigenaars en gebruikers van de landbouwgronden hadden een sleutel van de afsluiting zodat zij de weg nog wel konden gebruiken.

Toch bleek het systeem niet waterdicht, want al snel werden er sleutels gekopieerd, en de bareel zelf bleef geregeld openstaan. De voorbije zomer dan werd de bareel opzettelijk en onherstelbaar beschadigd. De daders zijn nooit gevonden.

Sedertdien gebruiken vele tientallen chauffeurs deze korte weg naar Berendrecht en Zandvliet. Gemeenteraadslid Marc Deelen (Groen!) informeerde tijdens de jongste gemeenteraadszitting naar de stand van zaken. “In het collegeverslag stond dat er een nieuwe bareel was. Alleen het steunsysteem en het slot zijn nieuw, de oude bareel is gewoon herbruikt en staat nog altijd open”, merkte het raadslid op.

Burgemeester Alida De Bie (CD&V) kondigde aan dat de bareel vanaf 1 december opnieuw en “overbiddelijk” dichtgaat. “Alle 33 bezitters van een oude sleutel krijgen een brief waarmee ze hun waarborg kunnen terugvragen. Op dit moment zijn er slechts een handvol nieuwe sleutels in omloop.”

De burgemeester geeft toe dat er geen enkel proces-verbaal is opgemaakt voor het ongeoorloofd gebruik van de landbouwweg. Er wordt nog nagedacht over een alternatief. Raadslid Sam Gabriëls (CD&V) werkte een nieuw concept uit. “We kunnen de bareel verschuiven naar het breedste deel van de Danckerseweg. Dat breedste punt krijgt dan een bareel met daarnaast een reeks betonblokken die hoog genoeg zijn om geen auto’s door te laten, wél landbouwvoertuigen.”

Erik VAN DE WALLE




Bekijk alle artikels binnen Berendrecht-Zandvliet-Lillo (2040)

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Bareel weer op slot'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Berendrecht-Zandvliet-Lillo (2040)

Meest gelezen in Berendrecht-Zandvliet-Lillo (2040)

Naar mobiele versie van deze site

Sport

evans zaak contador sleepte te lang aan
stijnen voorzitterschap ksk hasselt wordt geen dagjob 2
johan cruijff wint machtststrijd van louis van gaal in ajax

She

koning albert krijgt geld van het ocmw 2
lesley ann poppe naakt voor playboy
madonna komt naar belgie

Vakantie

vakantie gratis annuleren voor elfstedentocht
zo beleef je de ideale trip in rome
venetie wil cruiseschepen weren

Autonieuws

ferrari 250 gto voor 20 miljoen pond verkocht
volkswagen maakt elektrische up
van roestbak tot rallywagen plamuren schuren en spuiten

Video's

  extern bittere koude breekt records
  extern moeders helpen andere moeders
  extern supermarkten blijven langer open