maandag, 21 mei 2012
aanmelden registreren
 12° / 23° Buien met onweer

Antwerpse haven merkt crisis aan dalende trafiek in laatste maanden

29/12/'11 Antwerpen In 2011 zal de Antwerpse haven naar verwachting 186,4 miljoen ton goederen hebben behandeld. Dat bleek donderdag bij de voorstelling van de voorlopige jaarcijfers door het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen. Gedelegeerd bestuurder Eddy Bruyninckx had het over "een goed jaar" maar zei ook dat de dalende cijfers van november en december "het enthousiasme temperen". Voor 2012 verwacht het Havenbedrijf een status quo.

Het evenwichtige herstel dat de Antwerpse haven had ingezet na een dieptepunt in 2009 zwakte af sinds het derde kwartaal van dit jaar en kreeg vooral in november en december een knauw. Toch is de totale goederenoverslag goed voor een groei van 4,6 procent - een cijfer dat Antwerpen weer bijna op het niveau van eind 2008 brengt.

De containeroverslag (in ton) groeide met slechts 2,2 procent, maar daarvoor verwijst het Havenbedrijf naar de hoge groeicijfers van vorig jaar. Vooral vloeibaar massagoed doet het opmerkelijk goed in 2011, met een groei van 12,4 procent. De voorbije jaren is veel geïnvesteerd in tankopslag, met onder meer de omvorming van vroegere stukgoedkaaien tot kaaien voor vloeibaar massagoed.

Ook het arbeidsintensieve stukgoed, en met name ijzer/staal, leeft met 14,7 procent op. Die toename maakt echter het verlies van de voorbije jaren nog lang niet goed. In het algemeen scoorde de tewerkstelling van havenarbeiders wel beter dan de voorbije jaren, met tot en met november 4 procent meer uitgevoerde taken dan vorig jaar.

Foto: Stefaan Van Hul

Lees ook: Haven doet oproep voor meer transparantie bij loodsenwerking

4 reactiesLees alle reacties | Reageer zelf