Nieuw boek brengt Antwerpen van 1815 tot leven

nieuw boek brengt antwerpen van 1815 tot leven

11/03/'10 Vier bladzijden heeft Ugo Janssens nodig om aan het einde van zijn historische roman “De vrouw met de luifelhoed” alle specialisten te bedanken die hem geholpen hebben. Volgende maandag 15 maart stelt burgemeester Patrick Janssens het boek voor in het Antwerpse stadhuis, woensdag 17 maart ligt het in de boekhandel.

"Die lange lijst illustreert de grondigheid waarmee ik tewerk ga”, lacht de blinde schrijver (62). “Elk detail van het boek moet kloppen. Als ik schrijf dat een koets ratelt over de kasseien van de Bredabaan, dan ben ik ook zeker dat de Bredabaan in 1815 al gekasseid wás. Ik heb de kleding personage per personage laten uittekenen door een specialiste van het Modemuseum in Antwerpen. Zelfs wat ze eten in het boek, klopt allemaal.

Ugo heeft een reputatie te verdedigen, want hij heeft al zes historische non-fictie boeken op zijn naam staan, waaronder de bestseller “De Oude Belgen". “En wees maar gerust dat één uitschuiver al fataal is in dat wereldje.”

“De vrouw met de luifelhoed” speelt zich af tussen de val van Napoleon in 1815 en het ontstaan van België in 1830. Antwerpen speelt een belangrijke rol in het boek. We wandelen door Paddengracht (de huidige Prinsstraat) en Keizerstraat alsof we er zelf wonnen. We leven mee met de beschietingen van de stad door het Hollandse leger in 1830. We bezoeken de Katerheidemolen in Mariaburg die anno 1815 nog verloren staat op een eindeloze heidevlakte. En wie herinnert zich nog kasteel Ter Borcht aan de Donksesteenweg in Brasschaat, afgebroken in 1959?

Boris Rousseeuw




Bekijk alle artikels binnen Antwerpen (2000)

ReactiesWat vind jij?

Er zijn nog geen reacties op 'Nieuw boek brengt Antwerpen van 1815 tot leven'.

U bent nog niet aangemeld.

Meld u aan om een reactie te plaatsen. Dit helpt ons de kwaliteit van de reacties te garanderen.

Feed

Antwerpen (2000)

Meest gelezen in Antwerpen (2000)

Alles over

Naar mobiele versie van deze site

Sport

copa onze supergeneratie moet nu oogsten
d onofrio mbokani en jovanovic gaan topper beslissen
geudens sluit terug aan

She

walter grootaers stopt met zingen
alex callier mijn kandidaten zijn geen circusapen
miss belgie laura beyne wil niet met mijn vriendje slapen

Vakantie

exotische sferen in b b nokernote
heel wat belgen zitten vast in skigebieden
genieten van de zon op gran canaria

Autonieuws

tesla model x onthuld
winterbanden binnenkort verplicht in belgie
van roestbak tot rallywagen de opbouw

Video's

  extern slachthuis dicht na mishandeling
  extern 126 schepen vast in het ijs
  extern halfnaakt protest in colombia